Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde Dünya Sanat Günü

15 Nisan Dünya Sanat Günü'nde Fatih Kahya ve Sami Gedik’in ''Yan Yana’' isimli resim sergisi açılacak ve “Dünya Sanat Günü’nde Hiperrealist Sanat”konulu söyleşi gerçekleştirilecek.  

Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde Dünya Sanat Günü
banner24

ANTALYA (İHA) -  Türkan Şoray Kültür Merkezi, 2012 yılından bu yana her 15 Nisan’da kutlanan Dünya Sanat Günü’nde Türkiye’de çağdaş sanatın iki hiperrealist temsilcisinin eserlerini Antalyalı sanatseverlerini beğenisine sunuyor. Fatih Kahya ve Sami Gedik’in ''Yan Yana’' isimli resim sergisi, 15 Nisan Pazartesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde  açılacak. Açılış öncesi Kahya ve Gedik’in katılımıyla Kültür Merkezi’nde “Dünya Sanat Günü’nde Hiperrealist Sanat” adlı söyleşi de gerçekleştirecek.  
İbrahim Karaoğlu’nun küratörlüğünde ve Şebnem Bahar’ın sanat koordinatörlüğünde gerçekleşen ''Yan Yana'' adlı resim sergisi, konularını, bakışlarını sınırlamadan, gerçeği olduğu gibi yansıtarak estetik biçimler oluşturan ve izleyicilerini büyüleyen iki genç sanatçının yapıtlarından oluşuyor. Sergi, 29 Nisan’a kadar Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde ücretsiz gezilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21