'Oyunlu Türküler'e büyük alkış

Muratpaşa Belediyesi kursiyerlerinden oluşan Türk Halk Müziği Korosu’nun ‘''Oyunlu Türküler'' konseri büyük ilgi gördü. Konserde; canlandırılan kına gecesini, izleyiciler çok beğendi.

'Oyunlu Türküler'e büyük alkış
banner24

ANTALYA (İHA) - Muratpaşa Belediyesi’nin, Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle Değirmenönü Kültür Merkezi’nde açtığı sanat kurslarına devam eden kursiyerlerden kurulu Türk Halk Müziği Korosu ve halk oyunları ekibi önem sonu konseri verdi. Muratpaşa Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, şef Canan Kavut yönetiminde; ''Oyunlu Türküler'' konserinde Anadolu’nun dört bir yanından türküler seslendirdi. Koroya, Birol Soyek yönetimindeki halk oyunları ekibi oyunlarıyla eşlik etti.  Oyunlu konser dakikalarca ayakta alkışlandı. 
Konserde, Akseki yöresinin türkülerini de seslendiren koroya Akseki’nin Kaşık Ekibi eşlik ederken, Akseki’nin mahalli sanatçılarından Abdullah Gencer de iki türküyle geceye renk kattı. Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz; Şef Canan Kavut ve halk oyunları eğitmeni Birol Soyek ve Abdullah Gencer’e teşekkür çiçeği verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20