EMEK VE KADINA DAİR / MUZAFFER ORUÇOĞLU

Şimdiye kadar dokuz ülkede altmıştan fazla kişisel resim sergisi düzenleyen Muzaffer Oruçoğlu’nun ‘‘Emek ve Kadına Dair’’ sergisi, İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor.

EMEK VE KADINA DAİR / MUZAFFER ORUÇOĞLU

Farklı stillerde, değişik boya teknikleri ve malzemelerle yapılan sekseni aşkın tablonun sergileneceği etkinlikte başta kadın dünyası konu alınıyor. Sergide ayrıca üretenler, düşünenler, yazanlar, müzisyenler, romanlarda yer alanlar, işsizler ve hayvanlarla iç içe yaşayan doğa kadınları da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Şimdiye kadar ürettiği resimlerin yarıdan fazlasında ‘kadın’ ve ‘kadın yaşamının’ egemen olduğuna dikkat çeken Oruçoğlu bu durumu, ‘’72 yıllık yaşamında, en çok kadınlardan destek gördüğünü ve çifte boyunduruk altında olan bu cinsin çektiği acıların vicdanında yarattığı yankılara’’ bağlıyor.

Muzaffer Oruçoğlu’nun, 14’ü roman, 5’i öykü, 8’i şiir, 2’si masal, 1’i siyasal tarih olmak üzere olmak üzere 40 kadar kitabı bulunuyor. 4 ciltlik ‘‘Grizu’’ romanıyla 2011 yılında Abdullah Baştürk İşçi Edebiyat Ödülü’ne layık görülen Oruçoğlu’nun birçok dergi ve sitede yazıları yayınlanıyor.

Açılış Günü ve Saati: 8 Mart 2020 Pazar 18.00

Sergi Süresi: 8 Mart-15 Nisan 2020

Saat: 09.00-17.00 arası

Mekan: CKSM (Cennet Kültür ve Sanat Merkezi)

Adres: Cennet Mah. Yahya Kemal Beyatlı Cad. Küçükçekmece/İstanbul

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER