Antalya Akra Caz Festivali Monica Molina Konseri ile başlıyor

Caz müziğin dünyaca ünlü isimleri; Antalya Akra Caz Festivali'nde sanatseverlerle buluşuyor

Antalya Akra Caz Festivali Monica Molina Konseri ile başlıyor

Bu yıl Antalya'da ikincisi gerçekleşecek olan festival, modern ve klasik cazın yanı sıra;  caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir  müzikal yelpazeyle  izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 2. Antalya Akra Caz Festivali19-29 Haziran 2019 tarihleri arasında Akdeniz’in ve Bey Dağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels ‘in bahçesinde gerçekleşecek.

Festivalin biletleri yurt içinde ve yurtdışında Biletix’ten satışa sunulmuştur.

Festival’in açılış gecesi, geleneksel İspanyol ve Latin müziği temalarını kendine özgü yorumuyla birleştiren, büyüleyici sesiyle dikkat çeken İspanyol sanatçı Monica Molina konseri ile olacak. Konser öncesi Akra Jazz Band güçlü sesiyle Barbaros’u ve müzik kariyerlerinde sayısız başarıya imza atmış olan Şallıel Kardeşler’i konuk edecek. Ardından festival, kendine has müzikal yorumunun yanı sıra,  hem solo hem de sahnedeki diğer enstrümanlarla birlikte yaptığı harika doğaçlamalarıyla öne çıkan Kübalı Caz piyanisti Roberto Fonseca’yı “Havana Gecesi” ile sahnesinde konuk edecek. Aynı gece Türkiye’nin en iyi caz vokalistlerinden Ece Göksu,  Quartet’i ile birlikte sahnede olacak. Soul ve rhtyhm’n blues’a getirdiği yenilikçi  tarzıyla dikkat çeken, Simply Falling şarkısıyla uzun süre dünya listelerinde ilk sırada kalan Nijerya kökenli Amerikalı sanatçı Iyeoka festivalde sahne alacak bir diğer isim Iyeoka öncesinde ise; New Orleans ve New York sokaklarından gelen Amerikan Halk Müziği, Caz ve Blues müziğinin yüksek enerjili gruplarından Tin Pan Band sahne alacak. Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ikinci yılında da festivalde dinleyenlerle buluşacak. Say konserde, son eserleri arasında yer alan  Truva Sonatı’nı ve İzmir Süiti’ni yorumlayacak. Rus saksafon sanatçısı Igor Butman , harika müzisyenlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası ile birlikte festivalde muhteşem bir geceye imza atacak. Ayrıca Türkiye’nin usta gitar sanatçılarından Önder Focan ‘da grubuyla festival sahnesinde olacak.

Festival ikinci yılına dünyanın en iyi caz vokalistleri arasında gösterilen 1997 yılında “En iyi caz vokal performansı” ve 2010 yılında “En iyi caz vokal albümü” dalında Grammy ödülü kazanan Dee Dee Bridgewater ile veda edecek. Bridgewater’a Türkiye’nin önde gelen caz sanatçılarından oluşan Akra Big Band eşlik edecek. Festival müzikal şölenin yanı sıra, Akra Jazz Talks 'a da ev sahipliği yapacak. Kültür sanat programlarının usta ismi sunucu Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde düzenlenecek olan Akra Jazz Talks'ta Türkiye’nin caz haritası ele alınacak. Aksanat müdürü Derya Bigalı, caz sanatçısı Önder Focan , EFG Londra Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin' in konuk olarak katılacağı bu özel söyleşi , 29 Haziran' da saat 14:30’da Antalya Akra Hotels'de halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Biletler, Biletix'te satışta

19-29 Haziran 2019 tarihleri arasında Akra Hotels Antalya’da gerçekleşecek Antalya Akra Caz Festivali’nin biletleri yurt içinde ve yurt dışında Biletix gişelerinde ve www.biletix.com adresinde satışa sunuldu. Festivalin tek konser biletleri 120 TL’den, tüm konserleri kapsayan kombine biletleri ise 500 TL’den alınabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER