Altın Portakal’da direktör Ahmet Boyacıoğlu oldu

Sinema temsilcilerinden alınan bilgiye göre Uluslararası Altın Portakal Film Festivali'nde direktörün Ahmet Boyacıoğlu olduğu öğrenildi. Antalya3t muhabirine açıklama yapan Ahmet Boyacıoğlu direktörlük bilgisini teyit etti

Altın Portakal’da direktör Ahmet Boyacıoğlu oldu

Alınan bir başka bilgiye göre ise yönetmen ve sinema insanı Ahmet Boyacıoğlu'nun Uluslararası Antalya Film Festivali’nde sinema sektör temsilcilerinden oluşacak bir danışma kurulunun da görevlendirilmesini istedi. Bu isteğin ise Antalya Büyükşehir Belediyesi yönetimince kabul gördüğü belirtildi. Alınan bilgiler sonrasında Antalya3t muhabiriyle telefon görüşmesi yaparak açıklama yapan Ahmet Boyacıoğlu bu bilgileri doğruladı. Boyacıoğlu, "Sektörün değişik elemanları var. Salı günü Antalya'da beraber çalışacağımız insanlarla, danışma kurulunda kimlerin olacağı konusundaki fikirlerimizi masaya yatıracağız, tartışacağız. Önemli olan geniş bir katılım sağlamak. Antalya'nın en önemli özelliği ulusal sinemalar. Son 3-4 yıldaki sıkıntılar düşünülürse mümkün olduğu kadar polemiğe meydan vermeden çalışmak istiyoruz" dedi. 

AHMET BOYACIOĞLU KİMDİR?

26 Ekim’de başlayacak olan Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin direktörlüğünü üstlenen Ahmet Boyacıoğlu, 1953 yılında Zonguldak'ta doğan Boyacıoğlu, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 1977-85 yılları arasında Almanya'da genel cerrahi ihtisası yapan, 1997'de aktif doktorluğu bırakan Boyacıoğlu, 1988-95 arasında Ankara Film Festivali'nin yürütme kurulunda görev yaptı. 1995 yılında Avrupa Filmleri Festivali-Gezici Festival'in kurucuları arasında yer aldı. 'Oscar Filmleri' adlı bir kitabı, 'Cenaze Töreni' ve '3x8=24' adlı iki kısa filmi bulunan Boyacıoğlu, Tuncel Kurtiz'in rol aldığı 'Cenaze Töreni'yle Kiev Film Festivali'nde mansiyona layık görüldü. Ahmet Boyacıoğlu, çeşitli gazete ve dergilerde sinema üzerine yazılar yazdı. Aynı zamanda 2018 yapımı Paranın Kokusu filmini yazıp yönetmiştir.

Antalya3t Özel Haber: Fatma Arslan 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 18:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nejat Gökçe
Nejat Gökçe - 3 yıl Önce

Görev Ahmet Boyacıoğlu’na yakıştı.Tebrikler başarıları daim olsun.

SIRADAKİ HABER