AKS'ta Bu Hafta (2 - 5 Ocak 2020)

AKS'ta Bu Hafta (2 - 5 Ocak 2020)

AKS'ta Bu Hafta (2 - 5 Ocak 2020)

AKS Öğrenme

Hayal Akademisi / Young Dreamers Academy

İngilizce Öğrenmek İçin / Nefret Söylemine Hayır! atölyesi

4 Ocak 2020, Cumartesi

10:30 - 12:30
Bir eğitim ve farkındalık akademisi olan Genç Hayalperestler Akademisi / Young Dreamers Academy’nin amacı, yenilikçi yöntemler ile İngilizce öğrenmeyi, gençlerin yaşamsal becerilerini geliştirme ve farkındalık yaratma başlıklarını içeren atölyelerle birleştirmektir. Program yaygın öğrenme eğitim metoduna dayanmaktadır. Akademide yabancı dil, öğrenmeyi öğrenme, iletişim, sosyal ve yenilikçi kazanımlar edinme, dahil olma duygusunu kazandırma, girişimcilik, kültürel farkındalık yaratma, yaratıcı yazarlık ve forum tiyatro ile ilgili çalışmalar yapılması planlanmaktadır. Bunun yanı sıra, Erasmus+ Gençlik Program projeleri, aktiviteleri ve gençlik değişim programları hakkında bilgilendirme hedeflenmektedir.İngilizce Öğrenmek İçin / Nefret Söylemine Hayır! Atölyesi (8-12 Yaş)

4 Ocak 2020, Cumartesi – 10:30-12:30

Eğitmen: Nazan Aydın

Ücret: 60 TL

Eğitimler 4-12 kişilik sınıflarda yapılacaktır. Rezervasyon gereklidir. Rezervasyon: 0 242 242 0 257Din, dil, ırk, kültürel, cinsiyet gibi farklılıklar konusunda gençlere bilinç kazandırmayı hedefleyen bu atölyede, İngilizce dilinde video ve poster hazırlama, makale ve hikaye yazma çalışmaları yapılacaktır.Nazan Aydın: İngilizce öğretmeni, Golden Orange Youth Club gençlik kulübü kurucusu ve Erasmus+ proje koordinatörüdür. Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TÜRÇEV), Turkish Marine Environment Protection Association (Turmepa) ve Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yapmaktadır. Uzun yıllar Antalya Anadolu Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği yapan Nazan Aydın, İngiltere ve Amerika’da yaz okulları grup liderliği yapmıştır, 2011 yılından beri Avrupa Birliği Erasmus+ Gençlik Programları dahilinde projeler, aktiviteler ve uluslararası gençlik değişim programları yürütmektedir.AKS Öğrenme: Çocuklarla Felsefe (4-6 Yaş)

5 Ocak 2020, Pazar

16:00 - 17:30
Sanat nedir?

Bir sanat eserini güzel yapan şey nedir?

Sanat eseri güzel olmak zorunda mıdır?

Sanatın kuralları var mıdır?

Sanat eseri yoruma açık mıdır ya da kendinde bir anlamı var mıdır?Antalya Kültür Sanat’ın güncel sergisi “Yapı Kredi Koleksiyonu’ndan Renkler” sergi gezisinin ardından bunun gibi sorulara ve beraber üreteceğimiz daha nicelerine cevaplar arayacağımız Çocuklarla Felsefe atölyemiz, Çocuklar için Felsefe (P4C) ve Felsefi Soruşturma Topluluğu (CoPI) yöntemleri sentezlenerek yürütülecektir. Çocuklar için Felsefe yaklaşımı öncelikle 1970lerde Amerikalı felsefeci Matthew Lipman tarafından, çocukların eleştirel düşünme becerilerini desteklemek amacıyla öne sürülmüştür. Bu yaklaşımda çocuklar, felsefe tarihinden filozofların düşüncelerini öğrenmek yerine, bir topluluk içinde etkin bir şekilde kendi düşüncelerini inşa ederler. Topluluk, bir hikaye, resim veya kısa film gibi felsefi soruşturmayı tetikleyecek bir uyaran aracılığıyla sorgulama sürecine başlar. Bu yaklaşım, farklı görüşlerin nedenleriyle paylaşıldığı ve onlara saygı duyulduğu bir ortam sunmasıyla, tartışma kültürünün yerleşmesine katkı sağlar. Çoğunlukla kendisine sorulan sorulara cevap arayan çocukların, kendi sorularını üretmelerine de fırsat verir. Bu atölye çalışmamızda, ‘sanat’ kavramına odaklanıp, sanatın ne olduğu, değeri ve güzellikle ilişkisi üzerine sorular üretip, cevaplar arayacağız.Çocuklarla Felsefe (4 – 6 Yaş)

5 Ocak 2020, Pazar

16:00 – 17:30

Atölye kolaylaştırıcısı: Deniz Koyuncu (OBA Psikolojik Danışmanlık)

Atölye ücreti: 40 TLBiletler biletantalya.com üzerinden satın alınabilir.Konser: Maestro'nun Müzisyenleri

Yeni Yıl Konseri

5 Ocak 2020, Pazar

17:00


Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestra Şefi Hakan Kalkan’ın sanat yönetmenliğini yaptığı Akademi Maestro Müzik Okulu ve Antalya Kültür Sanat işbirliğinde düzenlenen Maestro’nun Müzisyenleri resitaller serisinin gelecek programı Akademi Maestro‘nun Yeni Yıl özel konseriyle 5 Ocak 2020 Pazar günü saat 17:00’de AKS Oditoryumu’nda gerçekleşecek.

Biletler 10 TL’dir. biletantalya.com üzerinden ve AKS gişelerinden temin edilebilir.Antalya Kültür Sanat Güncel Sergi:

"Yapı Kredi Koleksiyonu'ndan Renkler"

27 Aralık 2019 - 29 Şubat 2020AKS Kaleiçi Evi Gelecek Sergi:

Miljenko Bengez - "Hırvatistan ve Türkiye Akdeniz Bağlantıları"

6 - 17 Ocak 2020


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER