En baba rektör!

Annesi ve babası vefat eden öğrencisine, "Merak etme oğlum. Ben senin rektörünüm ama annen ve baban da olurum" diyerek kız isteyen AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, iki gün önce de öğrencisinin düğününde nikah şahidi oldu.

En baba rektör!
banner24

Öğrencileriyle sosyal medya üzerinden kurduğu esprili diyaloglarla gündeme gelen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, 17 Haziran 2017’de öğrencisi Rıza Kalfaoğlu’nun daveti üzerine öğrenci evine iftar yemeğine gitmişti. Ünal, öğrencisi Rıza Kalfaoğlu’yla sohbet arasında annesi babası olmadığı için sevdiği kızı isteyemediğini öğrendi. Kalfaoğlu, "Hocam ben sevgilimi ailesinden isteyerek söz kesmek istiyoruz. Ama annem ve babam vefat ettiği için kızı istemek biraz zor olacak" diyerek, Ünal’a sıkıntısını paylaştı. Prof. Dr. Ünal da "Oğlum merak etme. Ben senin rektörünüm ama anne, baban da olurum" dedi ve öğrencisine bu konuda söz verdi.

21 Mart Perşembe günü Prof. Dr. Mustafa Ünal, eşi Doç. Dr. Betül Ünal ile birlikte Pazarlama Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Rıza Kalfaoğlu’na (29), yine Akdeniz Üniversitesinin Eski Çağ Bölümü yüksek lisans öğrencisi Çiğdem Sanlı’yı (25) ailesinden istedi. 2 gün önce de Lara tarafında bulunan bir otelde iki gencin düğünü oldu. Düğünde gelin Çiğdem Sanlı’nın şahidi Doç. Dr. Betül Ünal olurken, damat Rıza Kalfaoğlu’nun şahidi ise Prof. Dr. Mustafa Ünal oldu.

“Parmaklarımızın ucunu hissetmedik”

Rıza Kalfaoğlu, düğünün çok güzel ve heyecanlı olduğunu belirterek şunları söyledi: 

,“Parmaklarımızın ucunu hissetmediğimiz bir organizasyondu. Anlatılmaz yaşanır bir şeydi. Sürekli detaylar içerisindeydik. Heyecanlı ve duyguluyduk. Nikah şahitlerimiz Rektörümüz Mustafa Ünal ve kıymetli eşi Betül Ünal oldu. Bu durum 2017’nin Ramazan ayında başladı, 2018’in Ramazan ayında şekillendi, 2019’un Ramazan ayına kısa bir süre kala ise gerçekleşti. Çok mutluyuz.” 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20