6 yaşından bu yana uzattığı saçlarını kanser hastalarına bağışladı

ANTALYA’NIN MANAVGAT İLÇESİNDE YAŞAYAN 11 YAŞINDAKİ GÜÇLÜ BİLGE ASİLHAN 6 YAŞINDAN BUGÜNE KADAR UZATTIĞI SAÇLARINI KESTİREREK KANSERLE SAVAŞANLAR DERNEĞİ’NE BAĞIŞLADI.

6 yaşından bu yana uzattığı saçlarını kanser hastalarına bağışladı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 11 yaşındaki Güçlü Bilge Asilhan, 6 yaşından bugüne kadar uzattığı saçlarını kestirerek Kanserle Savaşanlar Derneği’ne bağışladı.

Küçük bağışçı, saçlarını uzatmayı çok sevdiğini ama haberlerde izlediği kemoterapi almış yaşıtlarının saçlarının olmadığını fark edince ’’Neden onların saçı yok?" sorusunun aklıma geldiğini anlattı. 11 yaşındaki Güçlü Bilge Asilhan, "İnternetten araştırdım ve tedavi olurken döküldüğünü, zor bir hastalık olduğunu öğrenince saçlarımı bağışlamaya karar verdim" dedi.

Kuaföre giderek saçlarını istenilen şekilde örgülü olarak kestiren Güçlü Bilge, saçlarını daha sonra kargo ile merkezi İstanbul’da bulunan Kanserle Savaşanlar Derneği’ne gönderdi. Saçlarının tedavi gören bir hastaya peruk olarak yapılmasını arzu ettiğini söyleyen Güçlü Bilge, herkesi bu projeye destek olmaya davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER