Yayla Şenliği'ndeki Poster Krizine Köleoğlu'ndan Yanıt

Antalya Kumluca Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen Söğüt Cuması Yayla Şenlikleri’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterini indirttiği iddia edilen Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’na suç duyurusunda bulunuldu. Yaşananlarla ilgisi olmadığını söyleyen Başkan Köleoğlu ise, provoke edilmek istendiğini söyledi

Yayla Şenliği'ndeki Poster Krizine Köleoğlu'ndan Yanıt

Antalya’nın Kumluca İlçesi’nde düzenlenen Söğüt Cuması Yayla Şenlikleri’nde yaşanan bayrak ve poster krizi büyüyor. Kumluca Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen şenlikte iddialara göre alanda bulunan Türk Bayrağı, Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek ve Kumluca Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Köleoğlu'nun posterleri Belediye Başkanı Köleoğlu tarafından gelen talimatla indirildi. Olayın üzerine devreye AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ve AK Parti İlçe Başkanı Erol Uysal’ın girmesiyle bayrak ve posterler yeniden asıldı. Ardından iddialara göre Başkan Mustafa Köleoğlu'nun talimatıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posteri bu kez bulunduğu yerden indirilerek, alt taraftaki bir alana asıldı. Yaşananların ardından açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Erol Uysal, yapılanın saygısızlık olduğunu ve suç duyurusunda bulunmak amacıyla avukatlara talimat verdiklerini söyledi.

“PROVOKE ETMEK İSTEDİLER”

Hakkında İçişleri Bakanlığı’nca soruşturma başlatılan Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, olayla bir ilgisi olmadığını belirterek, provoke edildiğini söyledi. Başkan Köleoğlu, “Yayla şenlikleri benim yer almadığım bir komite tarafından düzenlendi. Ben alana AK Parti Kumluca İlçe Başkanı, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile birlikte girdim. Hatta katkılarımızdan dolayı bize plaket verdiler. Anlatılanlar gerçeği yansıtmıyor. Eğer öyle bir şey olsaydı ben müdahale ederdim. Yanımda oturan AK Parti İlçe Başkanı ve yanımızda bulunan sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri müdahale ederdi. Benim yaşananlarda hiçbir suçum yok. Olaya müdahale etmediğim söyleniyor. Madem benim suçum bu o zaman yanımda oturanlar da suçlu, parti temsilcileri, milletvekili ve birçok yönetici de suçlu. Ben zaten düzenleme komitesinde değildim, hiçbir talimat verme yetkim de yoktu” ifadelerini kullandı.

Kaynak:ANKA HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER