Turizm Bakanı Ersoy'dan 'müzik kısıtlaması' açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, müzik yasağıyla ilgili Bilim Kurulu tavsiyelerinin dikkate alındığını belirterek, "Pandemi döneminde ön yargılarımızı bir yere bırakalım. Biz de Bilim Kurulu'nun aldığı kararlarla uyumlu hareket etmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

Turizm Bakanı Ersoy'dan 'müzik kısıtlaması' açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Habertürk canlı yayınında soruları yanıtladı. 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında ''Kusura bakmasınlar'' diyerek açıkladığı müzik yasağıyla ilgili konuşan Ersoy, yasağın ilerleyen günlerde yeniden değerlendirileceğini söyledi.

BİLİM KURULU'NU İŞARET ETTİ
Alınan kısıtlama kararıyla ilgili Koronavirüs Bilim Kurulu'nu işaret eden Ersoy, şu ifadeleri kullandı:

"Kabine toplantısı öncesi Koronavirüs Bilim Kurulu toplantı yapıyor. Bilim Kurulu'ndaki tasviye kararlarını Sağlık Bakanımız bize kabinede sunuyor. Bizde o kararlara uygun oy kullanıyoruz. Biz orantılı gitmek zorundayız. Hastalığın şakası yok. İkinci normalleşmenin sonuçlarını görmek zorundayız. İlk normalleşmede kısıtlama 21.00'da başlıyordu. Şimdi uzatıldı. Daha önce de 19.00'dı. Aşamalı bir şekilde rahatlık geliyor. Şimdi tekrar izlenecek. Bu sınırlama sanki Türkiye'ye özgü bir sınırlamaymış gibi düşünülmesin. Avrupa ülkelerinin çoğunda var bu.

Bence pandemi döneminde ön yargılarımızı bir yere bırakalım. Bu pandemi çok hassas bir konu. Bilimsellikle açıklanabilen bir konu. Biz de Bilim Kurulu'nun aldığı kararlarla uyumlu hareket etmek zorundayız. Her yerde aşamalı bir düzenleme yapmalıyız. Ön yargıları farklı algılara çekmeye çalışan bir kesim var. Müzik kısıtlaması salgının durumuna göre yeniden değerlendirilecek"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20