'Ölüyoruz biz'

Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu (TAMKF) Başkanı Çağdaş Yavuz, 9 Mart’tan bu yana 189 arkadaşlarını trafik kazalarında kaybettiklerini açıkladı.

banner24

Motosikletli kuryeler CHP’yi ziyaret ederek pandemi süresince artan sorunlarını, kayıplarını, geçirdikleri kazaları ve kaybettikleri arkadaşlarını anlattılar. CHP’li Veli Ağbaba , motosikletli kurye mesleğinin “en tehlikeli mesleklerden” sayılması gerektiğinin altını çizdi.

Veli Ağbaba’nın ardından Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu (TAMKF) Başkanı Çağdaş Yavuz söz aldı. Yavuz, 9 Mart’tan bu tarafa 189 arkadaşlarını trafik kazalarında kaybettiklerini açıkladı. Trafikte karşı karşıya kaldıkları tehlikelerden ve bazı müşterilerin davranışlarından yakındı.

Puanlama yaparlarken vicdanlı olun 

Buz gibi havada biraz da ısınabilmek için otobüsün arkasında gitmekte olan genç bir arkadaşlarının otobüse çarpmasıyla öldüğü kazayı dile getiren TAMKF Genel Sekreteri Yener Çalışkan ise oturdukları yerden cep telefonuyla sipariş veren müşterilere seslenerek puanlama yaparlarken biraz daha vicdanlı olmalarını istedi. Çalışkan, konuşmasının sonunda motosikletli kuryelerin bütün sorunlarını adeta tek bir cümlede topladı: “Ölüyoruz biz.”

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21