Kılıçdaroğlu ters köşeye düşmekten son anda kurtuldu!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’den kapatılan vakfın üniversitesinin sponsor olduğu CHP’li belediyenin Yörük festivaline katılmaktan son anda vazgeçti… Yusuf Yavuz

Kılıçdaroğlu ters köşeye düşmekten son anda kurtuldu!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali bugün başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndan Karaalioğlu Parkı’na kadar temsili Yörük göçü canlandırılması ile başlayan festivale, Aksu ilçesindeki etkinlik alanında devam edildi. CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in önceki gün festivalin açılışına katılacağını duyurduğu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun duyurulan saatte festivale katılım göstermemesi dikkat çekti. Kılıçdaroğlu festivale tebrik mesajı göndermekle yetindi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in düzenleme komitesi başkanı olduğu Uluslararası Yörük Türkmen Festivali bugün düzenlenen etkinliklerle başladı. 8 Mayıs’a kadar sürecek olan festivalin açılışına katılacağı duyurulan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun etkinliğe katılmaması dikkat çekti. CHP lideri, tebrik mesajında daha önceden belirlenen bir programı olmasını gerekçe gösterdi.

KILIÇDAROĞLU SON ANDA KATILMAKTAN VAZGEÇTİ

Festivalin sponsorları arasında iktidara yakınlığıyla tanınan iş insanı Fettah Tamince’nin yöneticisi olduğu FETÖ’den kapatılıp KHK ile yeniden açılan vakfın üniversitesi de bulunuyordu. Konuyu gündeme getiren haberimizin ardından festivale katılmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, etkinliğe tebrik mesajı göndermekle yetindi.

CHP’Lİ BAŞKAN BÖCEK BİR GÜN ÖNCE KATILACAĞINI DUYURMUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, önceki gün gönderdiği toplu SMS mesajında şu ifadeleri kullanmıştı: “Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali’miz 6 Mayıs Cuma günü Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla başlıyor. Renkli etkinliklerin yer alacağı festivalimize tüm halkımız davetlidir.”

CHP Antalya İl Başkanlığı konuyla ilgili yaptığı paylaşımda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun festivalin açılışına katılacağını duyurmuştu.

PROTOKOL YAĞLIĞI, VİP OTOPARKI VE MİLYONLARCA LİRA BÜTÇE

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Yörük derneklerinin yöneticileri Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin milyonlarca liralık bütçe ile festival yapmasının Yörük kültürüne hizmet etmeyeceği konusunda uyarılarda bulunmuştu. Protokol yağlığı, VİP otoparkı ve VİP tribünü gibi uygulamalarla eleştiri konusu olan Yörük festivali için yurt içi ve yurt dışından toplam 360 uçak bileti, 5 yıldızlı oteller dâhil 2700 konaklama ve 13 bin kişilik yemek ikramı yapılacağı belirtilmişt

ÜCRETSİZ ULAŞIMA RAĞMEN KATILIM DÜŞÜK OLDU

Aksu ilçesindeki festival alanına kent merkezinden ücretsiz otobüs ve tramvay seferleri yapılacağı duyurulmasına rağmen etkinliklere az sayıda katılımın olması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 21:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan çoban
Hakan çoban - 1 hafta Önce

Çakma yörükler ile sahte yörük şenliği boşuna harcanan milyonlar

SIRADAKİ HABER

banner20