İYİ Parti'den Baroların Boykot Kararına Tepki

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Başkanlık Divanı sonrası düzenlediği basın toplantısında baroların boykot kararını değerlendirdi

İYİ Parti İstanbul Milletvili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Başkanlık Divanı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ağıralioğlu, Beştepe'de gerçekleşecek adli yıl açılış törenine katılmayacaklarını açıklayan baroların boykot kararını eleştirdi.

Ağıralioğlu, boykot kararı veren barolara seslenerek "Katılmaktan çok ne dediğiniz, hangi hassasiyetlere dikkat çektiğiniz, neyi kusurlu gördüğünüz, neyi ikaz ettiğiniz daha önemlidir. Oya sunulmuş bir cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetiliyoruz. Tanımıyorum, uymuyorum, gitmiyorum gibi cümleler memleketin mesuliyetini taşımak isteyenlerin cümleleri değildir. Gidersiniz gözlerinin içine baka baka neyin kabahat neyin kusur olduğunu söylersiniz. Neyin eksik neyin yanlış olduğunu, neyi yapmaları gerektiğini söylersiniz." ifadelerini kullandı.

"Bizim devletimizin milletimizin sorunlarını çözme sorumluluğumuz vardır. Muhataplarımıza gözlerinin içine baka baka kendilerini ev sahibi sandıkları her yere giderek ifade etmeyi doğru buluyoruz" diyen Ağıralioğlu "Türkiye'de yargının üzerinde denediğimiz yeni modelin yargı bağımsızlığını gölgelediğini düşünüyoruz. Problemlerin olduğunu düşünüyoruz ama küsmüyoruz. Tanımamazlık etmiyoruz. Bu yanlışı millete bıkmadan usanmadan anlatmaya gayret edeceğiz." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER