‘Gençlerimizi buhrana ve tarikatlara teslim etmeyeceğiz’

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde yaşanan öğrenci intiharlarının tarikat tacizleri ve sosyal buhranın en önemli göstergeleri olduğunu belirterek, ‘‘AKP iktidarı bilinçli bir şekilde sosyal ve ekonomik olarak gençleri hedef almaktadır’’ dedi.

‘Gençlerimizi buhrana ve tarikatlara teslim etmeyeceğiz’

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada; işsizlik sorunu, ekonomik kriz, sosyal imkânların kısıtlanması gibi birçok yola başvuran iktidarın, genç nesli ülkeden göndermeye çalıştığına dikkat çekildi.

Açıklamada şöyle dendi:

‘‘Son dönemde ekonomik kriz ve zam yağmuru ile beraber göçmen sorunu sebebiyle kiraların ve işsizlik sorununun gereğinden fazla yükselmesi ile yurtlardan başka seçeneği olmayan, yaşadıkları yerlerde yeterli beslenme imkânı bulamayan, güya rehberlik hizmeti adı altında dinsel ve siyasal baskılara maruz bırakılan üniversite öğrencileri tarikatların eline düşmekte, bu tarikatlar ise bilime savaş açmış bir şekilde gençleri taciz etmektedir.

Sosyal baskının günden güne arttığı bu dönemde öğrencilerimizin yiyip içtiğinden giyimine, yaşam tarzından inançlarına kadar birçok konuda kendilerine karışılması gençlerimizi kötü yönde etkilemekte ve gençlerimiz özgür bir hayat sürme imkânlarını kullandırmamaktadır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Gençlere yapılan bu baskının tarikat tacizlerinin, amaçları sadece eğitim alarak bu ülkeye hizmet etmek olan öğrencileri tarikatlara ve sosyal baskılara teslim etmeyeceğiz.’’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20