En düşük emekli maaşı 2500 lira oldu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda memurlara ek zammı yüzde 7.5 olarak açıkladı. Erdoğan, en düşük emekli maaşını ise 2500 lira olarak duyurdu.

En düşük emekli maaşı 2500 lira oldu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emeklilerin merakla beklediği kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. 

MEMURA EK ZAM
Memurların maaşında yapılan yüzde 28 artışa ek olarak yüzde 5'lik toplu sözleşme zammının yüzde 2.5 arttırılarak yüzde 7.5'e çıkarıldığını açıklayan Erdoğan,  ''Memurlarımızın maaşlarında Temmuz - Aralık enflasyon farkı, toplamda yüzde 28 oranında bir artış yapıldı. Memurlarımızın ocak ayındaki yüzde 5'lik toplu sözleşme zammını yüzde 7.5'a çıkardık. Maaş artış oranını yüzde 30'a çıkartmış olduk'' ifadelerini kullandı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 2.500 LİRA OLDU
En düşük emekli maaşını da açıklayan Erdoğan, ''Emeklilerimizin maaşında ise enflasyon oranı kadar artış zaten yapıyoruz. İlave olarak düşük maaş alan emekliler için alt sınır belirledik. Hiçbir emeklimiz 2500 liranın altında maaş almayacak'' diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20