'Emekçiler yüz üstü bırakıldı'

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, AKP iktidarını üzmek istemeyen Ali Yalçın ve Önder Kahveci’nin emekçileri yüz üstü bıraktığını söyledi.

'Emekçiler yüz üstü bırakıldı'

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle dendi:

‘‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ara zam yok enflasyon farkı verilecek’ açıklamasından bir gün sonra Memur Sen ve Kamu Sen Başkanlarının İş sağlığı ve Güvenliği Toplantısına katıldı.

Ancak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın da bulunduğu toplantıda ara zam ve enflasyon farkı aylık ödenmelidir çağrılarından bahseden olmadı. Asli görevlerinin emekçilerin haklarını savunmak ve emekçiden yana taraf olmak olan sarı sendikalar yine AKP İktidarını üzmek istemeyerek emekçileri yüz üstü bıraktı.

Çok kısa bir süre önce “ara zam verilmeli ve enflasyon farkları aylık olarak ödenmelidir” çağrısı yapan konfederasyonlar iş Bakan Bey’in karşısında konuşmaya gelince çareyi susmakta buldular.

Zaten Memur Sen Konfederasyonunun memurdan aldıkları aidatları yine memurların haklarını savunmak yerine vakıflar aracılığı ile İdlib kampında mültecilere yaşam merkezi kurarak vizyonlarının memur hakları savunuculuğu yapmak yerine AKP Genel Merkezi gibi davranmaya çalıştıklarını ortaya koymaktadır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Ali Yalçın ve Önder Kahveci’nin ne amaçla yetkili sendikada başkan olduklarına ve o yetkiyi kimin çıkarları doğrultusunda kullandıklarına anlam verememekteyiz. Bir an önce emekçinin çıkarları için çalışmaları gerektiğini hatırlatır, Bakan Bey’in karşısında cesaretler dileriz.’’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20