Antalya’da vekalet krizi büyüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde vekalet krizi artarak devam ediyor. Gün içerisinde ilk olarak, Muhittin Böcek’in, Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu’nun vekaletini sonlandırdığı açıklandı. Hacıarifoğlu ise vekaletin sonlandırıldığı noktasında sahte paylaşımlar yapıldığını belirterek, belgeyi düzenleyenler hakkında gerekli soruşturmayı yapmak üzere teftiş kurulunun görevlendirildiğini ve görevinin başında olduğunu söyledi.

Antalya’da vekalet krizi büyüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i, öğle saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etti. Ziyaretin ardından Başkan Böcek, yazılı talimatıyla Başkan Vekili olarak görev yapan Mehmet Hacıarifoğlu'nun vekaletini sonlandırdı. Başkan Böcek, yerine ilk 10 gün CHP’li meclis üyesi Oktay Başaran’ı tayin ederken 10 gün sonunda göreve dönünceye kadar yine CHP’li Meclis Üyesi Büşra Özdemir tarafından vekaletin yürütülmesine karar verdi. Böcek’in bu kararı özel kalem müdürlüğü aracılığıyla tüm birimlere iletti.

Teftiş Kurulu görevlendirildi

Mehmet Hacıarifoğlu, ilgili haberin ardından yazılı açıklama yaptı. Hacıarifoğlu tarafından yapılan açıklamada şöyle dendi:

‘‘Çeşitli sosyal medya platformlarında, sayın Başkanımız Muhittin Böcek’in şahsıma verdiği vekaleti sonlandırdığı noktasında bir sahte yazı paylaşımı yapılmaktadır. Bu yazı sahtedir ve belgeyi düzenleyenler hakkında gerekli soruşturmayı yapmak üzere teftiş kurulumuz görevlendirilmiştir. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ndeki huzur ve sukünet ortamını sahte yazılarla bozmaya çalışanlar hakkında gerekli tüm idari işlemler tarafımdan hiç çekinilmeden derhal uygulamaya konulacaktır.

‘Görevimin başındayım’

Önemle belirtmek isterim ki; sayın Başkanın iradesini ortadan kaldırmak için koltuktan kalkmıyor değilim tam tersine başkanın herkesçe bilinen malum olan iradesini korumak için bu koltuktayım. Zira başkan tarafıma vekalet vermiştir ve vekaleti sahibine iade etmek üzere dört gözle sayın başkanımızın göreve dönmesini bekliyorum. Kimi menfaat gruplarının düzmece evraklarla başkanın iradesini sakatlayarak belediyeyi ele geçirmesine müsaade etmeyeceğim. Anılan evrakın şekil ve öz olarak doğru olup olmadığının anlaşılması için Teftiş Kurulu’na soruşturma emri verdim. Müfettiş raporuna göre gereken işlemleri tesis edeceğim.

Sayın Başkanımız emanetin asıl sahibi Muhittin Böcek tarafıma verdiği emaneti geri aldığı güne kadar görevimi hakkıyla yapmak üzere görevimin başında olduğumu tüm Antalya kamuoyuna duyururum.’’

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20