Aksu'ya 5 yıldır hizmet yağıyor

Aksu Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı AK Parti Aksu Belediye Başkan Adayı Halil Şahin çarşamba günü hem esnaf ziyaretleri geçekleştirdi hem de düzenlenen iki mahalle toplantısında vatandaşlara hizmetlerini anlattı.

Aksu'ya 5 yıldır hizmet yağıyor
banner24

Aksu Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı AK Parti Aksu Belediye Başkan Adayı Halil Şahin ekibiyle birlikte Pınarlı Mahallesine kurulan çarşamba pazarında esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnafla sohbet eden, onların isteklerini, sıkıntılarını dinleyen Başkan Şahin, hayırlı kazançlar temennisinde bulundu.

Ardından Cihadiye Mahallesine geçen Cumhur İttifakı, mahalle sakinleriyle buluştu. Başkan Şahin’e AK Parti İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci, MHP İlçe Başkanı Ahmet Bulut, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Çalışır ve meclis üyesi adayları da eşlik etti. MHP İlçe Başkanı Ahmet Bulut toplantılarda Cumhur İttifakının kutlu bir yol olduğunu dile getirerek, bu yolun temelinde hizmet olduğunu, beka olduğunu söyledi. Vatandaşlara hizmet için Aksu’da Halil Şahin’e, Büyükşehir’de Menderes Türel’e destek isteyen Bulut, destek göreceklerine inandıklarını söyledi. Belediye işinin gönül işi olduğunu vurgulayan AK Parti İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci ise, yerel seçimlerin hizmet yarışı olduğunu ifade ederek, halktan hizmete oy vermelerini ve Cumhur İttifakını desteklemelerini istedi. Cebeci, “Bizim ittifakımız pazara kadar değil, mezara kadar. Biz 5 yıl daha size hizmet etmek için karşınızdayız.” diyerek vatandaşları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pazar günü yapacağı Antalya mitingine davet etti.

AKSU’DA YAPILAMAYANLAR YAPILDI

Toplantılarda mahalle sakinlerine belediye başkanlığı döneminde yapılan hizmetleri tek tek anlatan Aksu Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı AK Parti Aksu Belediye Başkan Adayı Halil Şahin Aksu’ya kazandırılan çalışmalardan bahsetti. Aksu’da şehirleşmeye ihtiyaç duyulduğunu, bunun da planlamadan geçtiğini ifade eden Şahin, “Birilerinin dediği gibi Büyükşehir Belediyesi’ne, Ankara’ya ihtiyacımız yok diyemeyiz. Çalkaya sorununu hep birlikte çözdük. Cumhurbaşkanımız pazar günü Antalya’ya geldiğinde 10 kişinin sembolik olarak tapusunu verecek. Bu konu 25 yıllık bir sorun ve bu sorun biz olmanın avantajıyla çözülüyor. Ben yaparım demekle olmuyor. Biz göreve geldikten sonra bu bölgeden gelen mahkeme kararları nedeniyle 654 milyon liralık borçla karşı karşıya kaldık. Bu borçtan belediyemizi kurtardık ama nedense bazıları bunu duymak istemiyor. Bu bölgeye TOKİ gelecek diye yaygara yapanlar var. Tapuları aldıktan sonra kişiler inşaata başlayabilecek. Orada biz modern, koca bir ilçe oluşturuyoruz. Sizin binalarınız yıkılacak, buraya TOKİ gelecek, size daire verilecek diye yaygara çıkarıyorlar. TOKİ’nin geleceği yerde daire tapusu mu verilir yoksa normal tapu mu verilir? Siyaseti hala kafa karıştırmak, karşıdaki adaya çamur atmak olarak görenler var. Biz tüm bu sorunları özel yasalar çıkararak çözdük. Bizim dönemimizde ulaşılabilir bir yöneticilik yapıldı. Herkes rahatça bizimle görüşebildi” dedi.

AKSU’NUN TEMELİNİ ATIYORUZ

İlçeye 54 yeni park kazandırdıklarını, 7 kapalı pazar yapıldığını, semt polikliniğinin hizmete açıldığını, 300 yataklı hastane inşaatının bu dönemde başladığını, Macun deresinin etap etap kapatılarak Aksu’nun pis kokulardan kurtulduğunu anlatan Şahin, kanalizasyon çalışmalarının devam ettiğini, EXPO 2016 sayesinde Aksu çayının ıslah edildiğini, ilçeye raylı sistem geldiğini, köprülü kavşaklar yapıldığını vurguladı. Aksu’nun temelini attıklarını kaydeden Şahin, “Aksu merkezde 800 dükkanı olan galericiler sitesinin planlamasını bitirdik, Hacıaliler mahallesi girişinde terminal planlandı, spor salonu yaptık, güreş sahası, çim saha yaptık. 35 dönümlük alanda spor kompleksi yerini planladık, 2 tane kız yurdu yaptırıyoruz. Aksu’da şu ana kadar ne hedeflediysek hepsine ulaştık. Önümüzde bir kaç tane daha hedefimiz var, inşallah onları da hayata geçiririz.” şeklinde konuştu. 2014 yılında vatandaşların otobüs ve durak taleplerinde bulunduğunu söyleyen Şahin, “Bu dönem 5 merkez ilçeye toplam 500 durak yapılmış, bunun 180 tanesini biz almışız. Asfalt çalışmalarına kış sezonunda da devam ediyoruz. Yağmur nedeniyle ara verilmişti ama çalışmalar yeniden başladı. Biz bütün çalışmalarımızı şeffaf yaptık, imar planlarını bile kapalı kapılar arkasında yapmadık halkımızla fikir alış verişinde bulunduk.” dedi.

YARIM KALAN BİNALAR HİZMETE AÇILDI

Göreve geldiklerinde yarım kalan hizmetlere de önem verdiklerini ifade eden Şahin, “İncikpınarı’ndaki okul karkas halindeydi. Milli Eğitim Bakanlığı ile temasa geçerek inşaatın tamamlanması için ödenek getirttik ve okulu tamamlattık. Emniyet binası inşaatı da karkas halindeydi. Bizim dönemimizde ödenek getirterek bu binayı da tamamladık. Bunları görmek istemeyenler var. Bizim amacımız hizmet etmek. Aksu hepimizin, çocuklar hepimizin geleceği. Bunlara sahip çıkacaksak herkes daha fazla çalışacak. Bizim hedefimiz ise her şeyin en iyisini yapmak. Bazı şeyler ben yaparım demekle olmuyor. Biz, birlikte hareket ederek sorunları çözüyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER