‘Yanınızdakinin kolundan tutun, CHP’de birleşin’

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, 9 Eylül 1923 yılında kurulan CHP’nin 97. kuruluş yıldönümünü kutladıklarını belirterek, ‘’Buradan tüm Antalyalılara çağrımız var. CHP’ye üye olun ve üye yapın. İşsizliğe, yolsuzluğa, zorbalığa, cumhuriyetin altını oyan karanlık fikir ve eylemlere karşı yanınızdakinin kolundan tutun, CHP’de birleşin’’ dedi.

9 Eylül tarihinin yalnızca CHP’nin parti tarihinde değil, ülkemizin tarihinde de önemli bir günü ve başlangıç noktasını ifade ettiğini ifade eden Nusret Bayar, ‘’Partimiz, bu topraklarda Cumhuriyeti kurmak, korumak ve ilerletmek için kurulmuş partidir. Cumhuriyetçilerin partisi ne kadar güçlüyse, cumhuriyet fikri ve değerleri de o kadar güçlüdür’’ diye konuştu.

CHP Antalya İl Örgütü olarak laik, demokratik, adil, eşit özgür bir cumhuriyeti savunan bütün Antalyalılara çağrı yapan Nusret Bayar, ‘’Gelin, 9 Eylül 1923 günü tarihe açılan sayfanın, kapatılamayacağını bir kez daha hatırlatalım. Kentimizin tarihinde, halkın, örgütlülüğünün imzasını taşıyan yeni bir sayfa açalım’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20