Muratpaşa'da Hıdırellez heyecanı!

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Orta Asya’dan Ortadoğu'ya ve Balkanlara insanlığın en renkli geleneklerinden Hıdırellez’i 4 Mayıs Cumartesi günü şenliklerle kutlayacaklarını, kutlamaların 6 Mayıs sabahı da devam edeceğini söyledi.

Muratpaşa'da Hıdırellez heyecanı!
banner24

ANTALYA (İHA) - Muratpaşa Belediyesi, Hıdırellez’i Karaalioğlu Parkı’nda kutlayacak. Kutlamalara  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katılacak. Uysal, Yenikapı Sosyal Yardımlaşma Derneği yöneticilerinin ziyaretinde,  Orta Asya’dan Ortadoğu'ya ve Balkanlara insanlığın en renkli geleneklerinden  olan Hıdırellez kutlamalarının 4 Mayıs Cumartesi saat 14.00’de başlayacağını söyledi. Kutlamalarda Yenikapılı müzisyenler, yerel sanatçı İzmirli Necati’yle birlikte Türkiye’deki Balkan ve gipsy müziğin temsilcilerinden Reşat Öden sahne alacak.

6 Mayıs Pazartesi de günün ilk ışıklarıyla birlikte, geceden gül ağacına asılan, toprağa gömülen Hıdırellez dilekleri Akdeniz’in mavilikleriyle buluşacak. Başkan Uysal, bir Muratpaşa geleneği olarak, saat 05.00’de Kaleiçi Yat Limanı’ndan hareket edecek teknelerden Hıdırellez’in en güzel dileklerinin Akdeniz’e bırakılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20