MAKÜ’ye çok amaçlı spor kompleksi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) içerisinde 110 bin metrekare alanda kurulan stadyumu tanıtan Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, buranın bütün sporların yapılabileceği bir kompleks olacağını ve spora dair ne varsa içinde bulunacağını söyledi.

MAKÜ’ye çok amaçlı spor kompleksi
banner24

BURDUR (İHA) –  Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, üniversite içerisinde 110 bin metrekare alanda kurulan stadyumu tanıttı. Korkmaz, stadyumun 14 bin seyirci kapasitesi olduğunu, sporla ilgili iki meslek yüksekokulunun bölümünün de burada yer aldığınısöyledi ve şu bilgileri verdi:

“Bütün sporların yapılabileceği spor kompleksinde spora dair ne varsa bulunacak. Bu komplekste 80 öğretim görevlisinin odalarından, soyunma odalarına kadar her şey düşünüldü. 30 bin metrekare kapalı alanla birlikte 60 bin metrekare alanda hizmet verecek. Toplamda 110 bin metrekare alana oturmuş durumda olacak. 14 bin seyirci kapasiteli stadyum var. Aynı zamanda 2 tane büyük, 11 tane orta ölçekli kapalı antrenman salonlarında tam zamanlı eğitimler verilecek.”

“Böyle bir merkez Türkiye’ de yok”

Hazırladıkları spor kompleksinin Burdur’la bütünleşeceğine işaret eden Rektör Korkmaz, aynı zamanda sporun gelişmesi için büyük bir çalışma alanı olacağını bildirdi. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz şöyle devam etti:

“Burada sadece büyük takımlar müsabaka yapmayacak. Aynı zamanda üniversite teknik ekiplerinin çalışması ile takımlar analizlerini çıkarabilecek. Böyle bir merkez Türkiye’ de yok. Bu modeli Amerika’daki bir üniversitenin modelini burada hayata geçireceğiz. Bu komplekste spora dair ne varsa hepsi mevcut olacak. Milli Eğitim Bakanlığımızla görüşüp, gelecek yıllarda buraya spor lisesinin kurulması için de çalışacağız.”

Rektör Korkmaz, tanıtım gezisi sonrasında yeni rektörlük seçimlerinde tekrar aday olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20