Kaçan kurt bulunamadı, görürseniz paniklemeyin

Antalya'da hayvanat bahçesinden kaçan kurt henüz bulunamadı. Kurdu görüntülemeyi başaran veteriner hekim Ümit Yürekli, "Anadoluda çokça rastlanan bir tür. Saldırgan hisleri yok. İnsanlarımız görürlerse panik yapmasınlar" dedi.

Kaçan kurt bulunamadı, görürseniz paniklemeyin
banner24

ANTALYA (İHA) - Antalya’da dün saat 16.30 sıralarında Döşemealtı ilçesine bağlı Nebiler Mahallesi’ndeki Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nden çitleri aşarak ormanlık alana kaçan kurt halen bulunamadı. Bir vatandaşın, kurdu hayvanat bahçesine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta olan seyir terası yakınlarında gördüğü ve polise ihbar ettiği bildirildi. 
Kurt ormanlık alana kaçtıktan sonra, tesadüfen o bölgeden geçen Veteriner Hekim Ümit Yürekli tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Yaklaşık 24 saattir bulunamayan kurt için hayvanat bahçesindeki veterinerlerin hava kararınca arayacağı öğrenildi.
 
  "Uzun zamandır belki ilk kez bu kadar dışarıdaydı" 
Kurdu görüntülemeyi başaran veteriner hekim Ümit Yürekli, o anı şöyle anlattı: "Varyanttan inerken yolda bir köpek olduğunu düşündüm. Devamında sağına soluna bakmaya çalışınca köpek değil kurt olduğunu gördüm. Bir taraftan takip ettim ve kurt olduğuna emin oldum. Yakında hayvanat bahçesi olduğu için oradan kaçmış olabileceğini düşündüm. Hemen eskiden hayvanat bahçesinde çalışan bir arkadaşımı aradım ve kurdun kaçtığını öğrendim. Kurt panik halindeydi. Uzun zamandır belki ilk kez bu kadar dışarıdaydı. Arabaların arasında tedirgin bir hali vardı." dedi. 
 
  "Panik yapmasınlar" 
Veteriner Hekim Yürekli kurdın cinsi ve özellikleri hakkında da bilgiler verdi, vatandaşlara bazı uyarılarda bulundu:

''Kurt, tür olarak Anadolu’da çokça rastlanan gri cinsten. Saldırgan hisleri yoktur, şehre inmezler. Halk belki panikleyebilir ama tam tersine onlar daha çok panikliyorlar, yabacı bir ortam. Özgürlüğüne gidecektir diye düşünüyorum. İnsanlara yakın olmayı tercih etmezler. Bizim olduğumuz bölgede sokak köpeğinin çok olması dağlık ve ormanlık alana gitmesine neden olacaktır. Karanlık çöktükten sonra o kurdu kimsenin bulma şansı yok. İnsanlarımız görürlerse panik yapmasınlar." 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20