Kaçak kurt üç ayrı noktada görüntülendi 

Hayvanat bahçesinden kaçan kurdu vatandaşlar, onu hem cep telefonlarıyla hem de belediyeyi aradı. Okul servisindeki öğrenciler de kurdu Duacı köyü yakınlarında gördü, fotoğrafını çekti ve onu ıslıkla çağırdı. Kurt yine kayıplara karıştı.   -  

Kaçak kurt üç ayrı noktada  görüntülendi 
banner24

ANTALYA (İHA) - Antalya’da 4 gün önce akşam saatlerinde hayvanat bahçesindeki çitleri aşarak ormanlık alana kaçan kurt, Döşemealtı ilçesi Duacı Mahallesi’nde üç ayrı noktada vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Seyir halindeki okul aracından çekilen görüntülerde öğrencilerin kurdu ıslıkla çağırması dikkat çekti.  Kaçak kurt olayı 4 gün önce şöyle başlamıştı:

Döşemealtı ilçesine bağlı Nebiler Mahallesi’ndeki Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde, diğer kurt ve köpeklerle sürekli kavga eden bir kurt, bir süre önce başka bir kafese alındı. Kafesten çıkmayı başaran kurt, dört gün önce saat 16.30 sıralarıunda çitlerini aşarak hayvanat bahçesinin sınırlarının dışına çıktı. Ormanlık alana doğru ilerleyen kurdu bulmak için polis ve Hayvanat bahçesi görevlileri aramalara başladı. Kurt, ormanlık alana kaçışının ardından tesadüfen o bölgeden geçen bir veteriner hekim tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

4 gündür bulunamayan kurt halen aranırken ikinci görüntü hayvanat bahçesine yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Duacı köyünden geldi. Okul servisiyle seyir halindeyken tarladaki kurdu gören öğrenciler hemen cep telefonlarına sarılıp ıslık çalarak ve çeşitli sesler çıkartarak kurdu yanlarına çekmeye çalıştı. Çocukları gören kurt, korkarak olay yerinden uzaklaştı. Aynı bölgede araçla seyir halindeyken bir anda kurdu karşısında gören vatandaşlar da şaşkına döndü. Hemen belediyeyi arayıp kaçan kurdun tam karşısında olduğunu söyleyen vatandaşlar hayvanı bir süre görüntüledikten sonra kurt yine uzaklaştı. Vatandaşlar, kurtla karşılaştıkları anları sosyal medya hesaplarından paylaştı.  
Kurt ile ilgili Antalya'nın farklı bölgelerinden çok sayıda ihbar geldiği ancak yoğunluğun Döşemealtı bölgesinden olduğu bildirildi. 


  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20