"Hormonlarım tavan, ağlayacağım"

Antalya’da sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında hamile olan bir kadın karpuz aşerince, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’ndan sosyal medya aracılığıyla yardım istedi. Hamile kadın, "Ya Allah aşkına sokağa çıkma yasağı yapıyorsunuz, kendim başta olmak üzere diğer hamile kadınlar ne yapsın? Aşerilen şeylere ulaşamıyoruz bu durum gerçekten çok kötü. Hormonlarım zaten tavan valla ağlayacağım artık" ifadelerinde bulundu.

"Hormonlarım tavan, ağlayacağım"

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Antalya’da, vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik il genelinde Vefa Destek Grupları ve Antalya Valiliği Açık Kapı uygulamasıyla hizmetler veriliyor. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü başta olmak üzere birçok vatandaş ihtiyaçları için belirlenen numaralardan yardım talebinde bulunuyorlar.

Hamile olan Cansu Akdemir Tümer ise sosyal medya hesabından Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na seslendi. Tümer paylaşımında, "Ya Allah aşkına sokağa çıkma yasağı yapıyorsunuz, kendim başta olmak üzere diğer hamile kadınlar ne yapsın? Aşerilen şeylere ulaşamıyoruz bu durum gerçekten çok kötü. Hormonlarım zaten tavan valla ağlayacağım artık" ifadelerinde bulundu.


Karpuz aşerdi, eşine izin verildi

Vali Münir Karaloğlu’nun talimatıyla görevliler, hamile kadınla iletişime geçti. Karpuz aşerdiği öğrenilen kadının eşine iki saatlik özel izin verildi. Özel izinle Tümer’in eşi, sokağa çıkma kısıtlaması dışında olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali’nden karpuz alarak evine geri döndü.

Talebi karşılanan Cansu Akdemir Tümer, “Sayın valim başta olmak üzere size ve tüm çalışanlarınıza yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Şöyle bir zaman diliminde asla hakkınızı ödeyemem. Allah hepinizden razı olsun" paylaşımında bulundu.

"Tüm kadınlarımıza sağlıklı günler diliyorum"

Konuya ilişkin paylaşımda bulunan Vali Karaloğlu da, “Cansu Hanım’ı cevapsız bırakamazdık. Makul ve masum talebini değerlendirdik. Sokağa Çıkma Kısıtı kapsamında, eşine 2 saatlik izin vererek talebinin yerine getirilmesine imkan sağladık. Tüm kadınlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum" diye belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20