‘Gündem Antalya Araştırması’nda çarpıcı sonuçlar

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen ‘‘Gündem Antalya Ağustos 2020’’ raporuna göre Antalya ekonomisinin mevcut durumu ve geleceği konusunda genel bir karamsarlık yaşanıyor. Araştırmada, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hem görev onayında hem de başarı puanında temmuz ayına göre düşüş yaşadığı da ortaya çıktı.

‘Gündem Antalya Araştırması’nda çarpıcı sonuçlar

IMC Araştırma & Danışmanlık tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Gündem Antalya araştırmasının ağustos ayı raporu yayımlandı. Araştırma, Antalya genelini temsilen 2512 denek ile görüşülerek, araştırma kuralları içerisinde kalan 2472 görüşmenin değerlendirmeye alınmasıyla ortaya çıktı.

Araştırma sonuçlarına göre Antalya ekonomisinin mevcut durumu ve geleceği konusunda genel bir karamsarlığın olduğu ortaya çıkarken, temmuz ayında ortaya çıkan bu tablonun yakın gelecekte düzelecekmiş gibi görünmediğine dikkat çekildi. Ekonominin kötü gidişatı ile ilgili parti seçmenleri arasında bir uzlaşının bulunduğunun da belirtildiği araştırmada ister iktidar bloğuna ister muhalefet bloğuna oy vermiş olsun, tüm seçmenlerin ekonomi konusunda karamsarlık sergilediğinin altı çizildi.

Muhittin Böcek’in başarı puanı düşüyor

Araştırmanın ‘‘Belediye Başkanlarının Beğeni Düzeyi’’ başlıklı bölümünde ise çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hem görev onayında hem de başarı puanında temmuz ayına göre düşüş yaşadığı ortaya çıktı.

Antalya’nın da en önemli sorunu işsizlik

Ülkemizin en önemli sorunu olarak görülen “işsizlik” sorunu Antalya araştırmasında ortaya çıkarken, işsizliği, “tarım sektörünün desteklenmemesi” ve “turizm sezonunun geç alınması” izledi. Antalya can damarı olan bu iki alandaki sorunlar, ekonomik karamsarlığında temelini oluşturdu. Araştırmada son olarak her üç Antalya seçmeninden birisinin erken seçim olacağını düşündüğü de ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2020, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20