Gofi'nin ricası var: Beni sevin ama boş geçmeyin!

''Merhaba ben Gofi, beni sevmek 1 TL'dir" yazılı dövizle bekleyip kendini sevdiren Gofi, sokakta yaşayan hemcinsleri için mama parası kazanıyor  

Gofi'nin ricası var: Beni sevin ama boş geçmeyin!
banner24

ANTALYA (İHA) - Antalya’nın en işlek caddelerinden Kazım Özalp Caddesi’nde esnaflık yapan Zeynel Yılmaz, 2 yaşındaki Golden Retriever cinsi köpeği ile birlikte sokak hayvanlarına mama alabilmek için bir farkındalık başlattı. Yılmaz, Gofi’nin mama kabının yanına bir kutu koyarak üzerine hem Türkçe hem de İngilizce, ‘'Merhaba ben Gofi, beni sevmek 1 TL'dir. Sokakta yaşayan arkadaşlarıma mama için. Teşekkürler'' yazılı bir pankart bıraktı. Yılmaz, sabahın erken saatlerinde işiyle ilgilenirken, Gofi ise dövizin olduğu yere giderek kendisini sevecek insanları bekliyor. 
Gofi’yi gören vatandaşlar önce dövize bakıyor, ardından kutuya 1 lira bırakarak Gofi’yi seviyorlar. İlk gün 80 lira kazanan Gofi, kazancı 180 liraya kadar çıkarıyor. 10 senedir Antalya’da yaşadığını belirten Yılmaz, 2 yıldır Kazım Özalp Caddesi’nde esnaflık yaptığını söyledi. 
   
 'Kendi çocuğumdan ayırt etmiyorum' 
 Gofi’ye çok değer verdiğini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: “3 aylık olduğundan beri benim yanımda. Kendi çocuğumdan ayırt etmiyorum. Ben eşimden boşandığım için çocuklarımı göremiyorum. Onlar yurt dışından yaşıyorlar. Bütün çocuk sevgimi Gofi’ye ve arkadaşı Paşa’ya verdim. Paşa şuan eğitimde.
 Gofi sokak hayvanlarına yardım ediyor. Arkadaşlarına mama parası topluyor. Ben kendi bütçeme göre yapabildiğimi yapıyorum ama istediğim kadarını yapamıyorum. Gofi’nin seveni var, maması var, yatacak yeri var ama sokak hayvanlarının yok. Geçenlerde internette izledim. Bir vatandaş böyle bir farkındalık oluşturmuş, bizde deneyelim dedik. İzlenmesi rekorlar kırdık sosyal medyada.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20