Fuarda mahkeme!

Akdeniz Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılan Güney Kariyer Fuarı'nda, öğrencileri mesleki olarak bilgilendirmek için, hakim, savcı avukat ve jandarmanın da rol aldığı temsili mahmeke kurulup dava görüldü

Fuarda mahkeme!
banner24

Antalya'da, bölgedeki 8 üniversitenin işbirliği ve Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF)ş 21-22 Mart günlerinde yapıldı. Fuarda 250 firma temsilcisi ve 8 üniversiteden 15 binden fazla öğrenci ağırlandı. GÜNKAF'ta 100'den fazla etkinlik ve eğitim semineri gerçekleştirildi. 
Fuara; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal yer alarak, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın standını gezdiler. 
Fuarın ikinci gününde bir salon, ''duruşma salonu’' olarak düzenlendi.  Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, salonda 12 yıl önce yaşanmış bir olayın duruşmasını, öğrenciler ile birlikte canlandırdı. Duruşmada tanıklık edenler hakim ve savcı adaylarından seçildi. Antalya Barosu Başkan Vekili Cenk Soyer'in de avukat olarak rol aldığı canlandırmada, gerçek mahkeme heyeti, jandarma, mübaşir ve katip yer aldı. Fuarda hukuk öğrencileri ilk mahkeme deneyimini yaşamış oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21