Evindeki dikiş makinesini maske üretimi için bağışladı

KEPEZ’DE İSMİNİN AÇIKLANMASINI İSTEMEYEN BİR VATANDAŞ DAHA ÇOK MASKE ÜRETİLMESİ İÇİN EVİNDEKİ DİKİŞ MAKİNESİNİ HER GÜN 8 BİN MASKE ÜRETİMİNİN YAPILDIĞI ANTALYA KEPEZ MESLEK EĞİTİM KURSLARI’NA (AKMEK) BAĞIŞLADI.

Evindeki dikiş makinesini maske üretimi için bağışladı
banner5

Antalya’nın Kepez ilçesinde isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, daha çok maske üretilmesi için evindeki dikiş makinesini her gün 8 bin maske üretiminin yapıldığı Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları’na (AKMEK) bağışladı.

Kepez, steril maske üretimi için tek yürek oldu. Kepez Belediyesi, tüm dünyayı etkileyen yeni tip korona virüs salgınının ilçede yayılmaması için tüm imkanları seferber ederken, bir yandan da hummalı bir şekilde ilçe sakinlerine maske üretiyor. Gönüllülerle üretilen günlük 8 bin adet maske, Kepez Sağlık Merkezinde sterilize edildikten sonra paketleniyor ve ardından da Kepezlilerin kullanımına sunuluyor. Kepezlilerin steril maske üretiminde tek yürek olduğu bu hassas süreçte, isminin açıklamasını istemeyen bir hayırseverden de anlamlı bir destek geldi. Kepezli hayırsever, daha çok maske üretilmesi için evindeki 1960 model emektar dikiş makinesini her gün 8 bin maske üretiminin yapıldığı Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları’na (AKMEK) bağışladı. Antika değerindeki 60 yıllık dikiş makinesi, AKMEK kursiyerlerine de nostalji yaşattı. Dikiş makinesi, kursiyerlerin gözdesi oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21