Burdur'da fırsat fuarı

Burdur'da başlayan Teke Yöresi 5. Tarım ve Hayvancılık Fuarı, üreticinin ihtiyaç duyduğu girdi ve ekipmanları ayağına getirdi. Burdur Valisi Şıldak "Burdur’daki çiftçilerimizin gelişen teknolojileri yakından takip etmesli'' dedi.

Burdur'da fırsat fuarı
banner24

Burdur'dadüzenlenen Teke Yöresi 5. Tarım ve Hayvancılık Fuarı, açılış kurdelesinin kesilmesiyle başladı. Fuarın açılışına Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın yanı sıra AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Damızlık Yetiştiriciler Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan, Borsa Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, 6. Bölge Orman Bölge Müdürü Rıza Kamil, Tarım İl Müdürü Oktay Darcan, resmi daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Burdur’da tarım ve hayvancılığın bel kemiği olduğunu vurgulayan Burdur Valisi Hasan Şıldak, fuaruın Burdur ve çevre iller için önemini anlatan bir konuşma yaptı ve özetle şunları söyledi:

"Burdur’daki çiftçilerimiz gelişen teknolojileri yakından takip etmesi gerekli. Burdur’un pek çok tarım ve diğer alanlarda başarılı öyküsü vardır. Bunların başında gelen örgütlü kooperatif ve üretimi geliyor. Ben 1999 yılında Antalya’nın bir ilçesinde kaymakamlık yaparken Burdur’un tarım ve hayvancılığını o zamandan tanıyorum. Fuarlar gelişmişliğin bir göstergesi ve ihtiyaçlara karşılık bulduğu için yapılır. Birlik ve beraberliğin bir göstergesi olan fuara katkı sağlayan oda ve resmi kuruluşlara bir kez daha teşekkür ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20