BTB Genel Başkanı Baş, ‘‘corona’’dan öldü

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde ailesinden sekiz kişi ile birlikte corona tedavisis gören Haydar Baş’ın ölümü büyük üzüntü yarattı. Baş’ın Deniz Gezmiş ve solcularla ilgili videosu görüntülenme rekoruna doğru gidiyor

https://youtu.be/faZORdff59c

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kurucusu ve Genel Başkanı Haydar Baş, corona virüs ‘'Covid-19'’ nedeniyle tedavi altına alındığı hastanede hayatını kaybetti. BTP Genel Başkanı Haydar Baş, memleketi Trabzon'un Akçaabat ilçesinde, ailesinden 8 kişi ile ‘'Covid-19'’ testleri pozitif çıkınca, özel bir hastanede corona virüs tedavisine alınmıştı.

Akçaabat’taki özel hastanede 4 gündür tedavi gören Baş, solunum desteğine ihtiyaç duyunca dün yoğun bakım servisine kaldırılmıştı. Haydar Baş, doktorların tüm müdahalelerine rağmen bugün (14 Nisan 2020) yaşamını yitirdi.
Haydar Baş ve ailesinin oturduğu Akçaabat'a bağlı Sarıtaş Mahallesi, corona virüs önlemleri kapsamında karantinaya alınmıştı. Karantinanın devam ettiği öğrenildi.

DENİZ GEZMİŞ VE ARKADAŞLARINA ÖVGÜ

Bağımsız Türkiye Partisi’nin Kurucusu ve Genel Başkanı olarak emperyalizm karşıtı (antiemperyalist) söylemleriyle dikkati çeken Haydar Baş, bir mitinginde devrimci gençliğin Amerikan emperyalizminin denizaşırı gücünün simgelerinden olan Altıncı Filo’yu protestolarından övgüyle söz etmişti. Haydar Baş, aynı mitingde Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamını da şiddetle eleştiriyor; ‘‘aslında solcular gerçek Müslümanlardır’’ diyordu.

Haydar Baş’ın o videosu, internette en çok görüntülenen kayıtlar arasında hızla yükselmeye başladı…

https://youtu.be/faZORdff59c

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20