Batı Akdeniz’de fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan açıklamada bayramın birinci ve ikinci günlerine bazı illerde olağanüstü hava şartları yaşanacağı uyarısında bulunuldu. MGM, Batı Akdeniz’de fırtına beklendiğini de açıkladı.

Batı Akdeniz’de fırtına uyarısı

Geçtiğimiz hafta kırılan sıcaklık rekorlarının ardından Türkiye, Ramazan Bayramı’na mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığı ile giriyor.

MGM, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneyi ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına beklendiğini duyurdu.

Rüzgarın bugün Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güneyinde kuzeyli yönlerden; bugün ve yarın ise Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarı yapıldı.

Beklenen fırtınaya göre çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi olaylar yaşanabilir.

Denizlerde fırtına

MGM, Batı Akdeniz’de fırtına beklendiğini de açıkladı. Sabah saatlerine kadar Batı Akdeniz'de (Kumluca-Manavgat arası ve açıkları) kuzey-kuzeybatı (Karayel) yönlerden 6 ile 8 kuvvetinde (60-75 km/sa) fırtına bekleniyor.

Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı denizcilerin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması uyarısı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20