Başkan Kumbul’dan seçim değerlendirmesi

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini değerlendirdiği basın toplantısında, “Tek adam rejiminin sandıkta nasıl yıkılacağının tarihteki ilk ve belki de en güzel örneğini verdik" dedi.

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ve parti yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini değerlendirmeye yönelik il binasında basın açıklaması düzenledi. Başkan Kumbul, Antalya il örgütü olarak milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, üyeler ve gönüllülerle Ekrem İmamoğlu'nun seçim çalışmalarına destek vermek, Antalya'da ikamet eden veya o tarihlerde Antalya'da bulunan İstanbul seçmenini İstanbul'a taşımak, seçmenin sandıktaki iradesini korumak için el ele verdiklerini söyledi. Antalya'dan İstanbul'a 32 otobüsle vatandaşlık görevlerini yerine getirmek isteyen İstanbul seçmenlerini taşıdıklarını dile getiren Kumbul, "Bu büyük zafer, demokrasiye, adalete, hakka ve hukuka inanan insanların azmi ve inancı ile kazanıldı. Tek adam rejiminin sandıkta nasıl yıkılacağının tarihteki ilk ve belki de en güzel örneğini verdik" dedi.

 “Ter akıtanlar işine devam etmeli”

İl başkanlığına iş başvurusu için gelenler olduğunu belirten Kumbul, “Bizde böyle işler yok. Ona karar verecek olan belediye yönetimidir. Demek ki daha önce işler böyle yürüyormuş. Kimse AK Parti'ye oy verdi diye işinden olmayacak. Ancak belediyelerde bankamatik memuru gibi çalışanların, aday için sahaya çıkıp seçim çalışması yapanların, bir siyasi partinin liderine hakaret edenlerin belediyelerde devam etmemesi gerekir. Ancak buna karar verecek olan belediye yöneticileridir. Belediyede ter akıtan, emek veren, hangi partiye oy veren herkes işine devam etmelidir" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER