Alanya’da yaşayan Fransız korona virüsle mücadeleyi çektiği video ile anlattı

ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE YAŞAYAN BİR YERLEŞİK FRANSA VATANDAŞI MOURAD GHAZLİ, TÜRKİYE'DE KORONA VİRÜSE KARŞI VERİLEN MÜCADELEYİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTIĞI VİDEO İLE ANLATTI.

Alanya’da yaşayan Fransız korona virüsle mücadeleyi çektiği video ile anlattı
banner5

Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan Fransa uyruklu Mourad Ghazli, Türkiye’de korona virüse karşı verilen mücadeleyi sosyal medya hesabından paylaştığı video ile anlattı.

Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde yaşayan 46 yaşındaki yerleşik Fransa vatandaşı Mourad Ghazli, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımla Türkiye’deki korona virüsle mücadeleyi anlattı. Bir markete çekim yaparak giren Ghazli, kapıda önce el dezenfektanı kullanıyor ve bunun ücretsiz olduğuna dikkat çekiyor. Videoda Türkiye’de maskelerin de ücretsiz dağıtıldığını anlatan Ghazli, markette çalışan görevlilerin maske ve koruyucu önlemleri aldığını takipçilerine gösteriyor. Ghazli paylaşımında, "Burada belediyeler bile maske dağıtıyorlar. Ama maskeye para ödemek ve satın almak istiyorsanız o eczaneci cezalandırılır" ifadelerine yer veriyor.

“Burada olmak Fransa’da ya da Belçika’da olmaktan daha iyi”

Market çıkışında karşılaştığı bir Belçikalı ile de durum değerlendirmesi yapan Ghazli, “Burada olmak Fransa’da ya da Belçika’da olmaktan daha iyi. Burada ücretsiz maskelerimiz var, orada hiçbir şey yok” şeklinde konuşuyor.

Ghazli’nin videosu çoğunluğu Fransız vatandaşı olan 38 bin kişi tarafından paylaşılırken, binlerce kişi de beğenerek yorum yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21

banner19