Alanya’da 13 farklı dilde ‘Evde kal’ çağrısı

ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA BELEDİYE TARAFINDAN HAZIRLANAN VİDEODA, EVDE KALMALARI ÇAĞRISINDA BULUNULDU. DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, ALANYASPOR BAŞKANI HASAN ÇAVUŞOĞLU İLE FUTBOLCULAR VE YERLEŞİK YABANCILARIN DA YER ALDIĞI VİDEODA 13 FARKLI DİLDE “EVDE KAL” ÇAĞRISI YAPILDI.

Alanya’da 13 farklı dilde ‘Evde kal’ çağrısı
banner5

Antalya’nın Alanya ilçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında belediye tarafından hazırlanan video ile vatandaşlara evde kalmaları çağrısında bulunuldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile

futbolcular ve yerleşik yabancıların da yer aldığı videoda 13 farklı dilde “Evde kal” çağrısı yapıldı.

Alanya Belediyesi, korona virüse karşı evlerde kalınmasının önemine dikkat çekmek için bir video hazırladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanyasporlu futbolcular, ilçede hizmet veren yabancı dernek temsilcileri ile yerleşik yabancıların yer aldığı videoda 13 dilde ’Evde kalın’ çağrısı yapıldı. Videoda Bakan Çavuşoğlu, "Kendimizin, ailemizin ve tüm Alanyalı hemşehrilerimiz ve milletimizin sağlığı için zorunlu olmadıkça evimizden çıkmayalım. Evde hayat var, hayat eve sığar, lütfen evde kal Alanya" dedi.

Video yer alan Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanyasporlu futbolcu Salih Uçan, Djalma Campos Papiss Cisse, Junior Fernandes mesajları ile destek verirken, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de ailesiyle birlikte, "Kendimiz için, ailemiz için, milletimizin sağlığı için, ülkemiz için zorunlu kalmadıkça evden dışarıya çıkmayalım. Evde hayat var, hayat eve sığar" diyerek ailesiyle birlikte “Evde kal Alanyam” dedi.

Videoda ayrıca Finlandiya, Rusya, Danimarka, Norveç, Ukrayna, Polonya, İngiltere, Litvanya, Kazakistan, Hollanda, İran, Almanya ve Letonya’dan gelerek ilçede yaşayan yabancılar da “Evde kal” mesajı verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21

banner19