Akseki'de şehit er adına hatıra ormanı

Akseki’nin Bucakkışla Mahallesi yakınlarında Akseki-Seydişehir karayolu üzerinde belirlenen alana 800 fidan dikilerek, Şırnak’ta 12 Mayıs 1996’da şehit düşen Jandarma Er Hüseyin Özçelik anısına hatıra ormanı oluşturuldu.

Akseki'de şehit er adına hatıra ormanı
banner24

Şırnak’ta 12 Mayıs 1996’da şehit düşen Jandarma Er Hüseyin Özçelik anısına Akseki İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından hatıra ormanı oluşturuldu. Akseki’nin Bucakkışla Mahallesi yakınlarında Akseki-Seydişehir karayolu üzerinde 9 dönümlük alanda oluşturulacak hatıra ormanı fidan dikimi programına, Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Hulusi Mehmet Müdür, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Mithat Bağcı, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, TEMA Vakfı İcra ve Yönetim Kurulu üyesi Metin Duruk, Orman İşletme Müdürü Özgür Gümüş, daire amirleri, askeri personeller, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Akseki Meslek Yüksekokulu, Akseki Anadolu Lisesi, Akseki Şahinler Çok Programlı lise öğrencileri katıldı.

Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır, 800 adet fidan dikildiğini belirterek,  "1996 yılında Şırnak’ta Şehit düşen Hüseyin Özçelik adına hatıra ormanını oluşturduk. Ümit ediyoruz ki bu tip faaliyetler sayesinde ağaçların bol olduğu Toroslarda daha da fazla ağaç kazandırmış olacağız" dedi.

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, "Çok güzel bir gündü. Bugün 800 adet sedir fidanını toprakla buluşturduk. Son dönemlerde ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi Akseki’de de taş ocakları nedeniyle doğada ciddi tahribat yapıldığını görüyoruz. Onun tam aksine burada bugün bu güzel coğrafyada fidan diktik. Tüm kamuoyunun ve ilgililerin bu güzel coğrafyanın gelecek kuşaklara kalması için korunması gerektiğini, hatta bunun şart olduğunu, doğanın korunması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 23:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20