‘Vergi afları vicdanları sızlatmamalı’

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, TBMM de yeni vergi affı ‘’yeniden yapılandırma paketi’’ çalışmaları devam ederken eşitlik ve adalet duygusunun zedelenmemesine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

‘Vergi afları vicdanları sızlatmamalı’

BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan’ın TBMM de yeni vergi affı yeniden yapılandırma paketine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Erdoğan, ‘’İyi niyetle ödenememiş borçların yeniden yapılandırılarak vergi barışına gidilmesine karşı değiliz. Ancak borcunu zamanında ödeyen sorumlu tüccarlara da indirim yapılarak vicdanlar rahatlanmalı, adalet sağlanmalıdır. Kobilerin borçlarının ötelenmesine, yeniden yapılandırılmasına karşı değiliz. Ancak kayıt dışılığı, haksız rekabeti ve sorumsuzluğu teşvik edici davranışlardan uzak durmak, dürüst ve sorumluluğunun bilincinde olan iş insanlarını mağdur ederek vicdanları yaralayıcı kararlara karşı olmalıyız. Vergi affına gidilmişken borcunu zamanında ödeyen, edimlerine yerine getiren mükelleflerin yeni vergilerinden indirim yapılarak vicdanlar rahatlatılmalı, adalet duygusu zedelenmemeli ve iş insanlarına kötü örnek oluşturulmamalıdır’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER