Genç MÜSİAD'da 'iyi'lik vurgusu

Genç MÜSİAD Antalya Şubesi Başkanı Ebubekir Yıldız, yeni yönetim kurulunun faaliyet ve programının tanıtıldığı toplantıda, ''İyi insan olmadan iyi bir iş adamı olunmaz'' dedi.

Genç MÜSİAD'da 'iyi'lik vurgusu
banner24

ANTALYA (İHA) - Genç MÜSİAD Antalya Şubesi'nin yeni dönem Yönetim Kurulu, MÜSİAD Antalya Şube Merkezi'ndeki toplantı ile üyelerin karşısına çıktı, yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Toplantıya Genç MÜSİAD Genel Başkanı Sn. Av. Yunus Furkan Akbal da katılıdı.  
Genç MÜSİAD Antalya Şubesi Başkanı Ebubekir Yıldız, 30 Kasım 2018 tarihinde görevine başladığını, 140 gün gibi bir sürede 75 etkinliğin faaliyete geçirildiğini söyledi. 24, 25, 26 Nisan tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi’nde ''Young Business Academy Programı''nı gerçekleştireceklerini belirten Yıldız, 9 farklı konuda 9 farklı konuşmacıyı öğrencilerle buluşturacaklarını ve öğrencileri iş dünyasına hazırlamayı amaçladıklarını vurguladı.  
 
"İyi insan olunmadan iyi iş adamı olunmaz " 
Yalnızca eğitim programları, tercüme paylaşım programları değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirerek de insanlığa hayırlı ve faydalı projeler üretmeyi hedeflediklerini belirten Yıldız, 28 Nisan Pazar günü, sokak hayvanları için vatandaşlara kedi ve köpek mamasının dağıtılacağını belirtti.  
 
2019 vizyon projesi ''Antalya'nın EN''leri  
Başkan Yıldız, 2019 Yılının en önemli projesi olarak ''Antalya'nın EN''lerini gösterdi bve şu bilgileri verdi:

''Belirli sektörlerde faaliyet gösteren belirli firmalardan cüzi miktarda bir katılım bedeli alarak, Genç MÜSİAD Antalya Şubesi olarak gerçekleştireceğimiz saha anket çalışması ile en çok tanınan firmalara ödüllerinin takdim edileceği bir gece düzenleyeceğiz. Firmalara detaylı bir sonuç raporu da takdim edilecek ve bu raporlar, hangi firmanın hangi bölgeye daha çok yatırım yapması gerektiğini açıkça ortaya çıkaracak.''  
 
"Asıl mesele insanlara faydalı projeler" 
MÜSİAD Antalya Yönetim Kurulu ve üyelerinin Genç MÜSİAD Antalya’ya verdikleri maddi, manevi desteğin çok önemli olduğunu belirten Yıldız sözlerine şöyle devam etti:

“Bizler dünyanın ayartıcı nimetlerini elinin tersi ile itenler olamadıktan sonra, bizler bu makamları insanlığın susuzluğunu giderecek ırmakları akıtmaya vakfetmedikten sonra ceplerimizin para ile dolacak olmasının hiçbir kıymeti yoktur. Bizler insanlığın sorunları ile hemdert olamadıktan sonra, Müslümanların sorunları ile hemdost olamadıktan sonra, ülkemizin sorunları ile hemhal olamadıktan sonra, banka hesaplarımızın para ile dolacak olmasının hiçbir kıymeti yok”  

"Çok Çalışmalıyız" 
Toplantıda Genç MÜSİAD Genel Başkanı Av. Yunus Akbal da bir konuşma yaptı ve Genç MÜSİAD Antalya’nın Ebubekir Yıldız ile çok ciddi bir ivme yakalandığını, projelerin artarak devam ettirlmesi gerektiğini söyledi.  Sabah akşam çalışmaları ve daha fazla gayret göstermeleri gerektiğini ifade eden Akbal; "Her gün yeni bir olayla karşılaşmaktayız. Bunun sebebi ülke ekonomimizin gerektiği kadar, bunlara müdahale eden ülkeler kadar güçlü olmaması. Bunun sebebi bizim biraz tembelliğimizdir. Biz çalışmazsak yarın çevremizdeki komşu ülkelerin durumuna düşebiliriz" dedi.
Genç MÜSİAD Antalya ailesine yeni katılan üyelere rozetlerinin de takıldığı programı, hediye takdimleri ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER