‘Geçen seneki işimizin yüzde 30’unu bile yapamadık’

Antalya’da turizm sezonunun tam olarak açılmadığını belirten Antalyalılar, geçen sene yaptıkları işin yüzde 30’unu dahi yapamadıklarını belirttiler.

Pandemi süreci ile birlikte hayatımıza giren Kısa Çalışma Ödeneği konusunda merak edilenleri, işsizlik sorununu ve çözüm önerilerini biz de Antalya 3T olarak Antalyalılara sorduk.

Genel olarak Antalya’da turizm sezonun açılmaması nedeniyle iş yapamaz durumda olduklarını ifade eden Antalyalılar, milletçe ‘rastgele’ yaşadıklarının altını çizdiler. Beklenen ikinci dalgaya karşı bir planlarının olmadığını da kaydeden yurttaşlar, ‘’Sosyal mesafe tamamen yok gibi bir şey. Özellikle Konyaaltı’nda insanlar iç içe. Pandemi döneminde yasakların kalmasıyla ikinci dalgayı yaşayacağız. Önceki yıllarda işlerimiz çok iyiydi. Bu yıl oldukça kötü. Antalya olarak geçen seneki işimizin yüzde 30’unu bile yapamadık. Özellikle sezonluk işçilere Allah kolaylık versin. Kahvelerde, fırınlarda çalışıyorlar. İşsizlik maaşı da alamıyorlar. Çoğu çok zor günler geçiriyorlar. Antalya’da işsizlik sorunu ancak tarıma destek olunmasıyla çözülebilir. Başka türlü çözüm çok zor’’ dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20