’Çocuğumun tabletini satarak kiramı ödeyebildim’

Antalya’da sezonluk işçiler, pandemi süreci ile birlikte iş yapamaz hale geldiklerini belirterek, ‘’Bir şekilde geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz. 4 ayda çocuklarımızın tabletlerini satarak kiramızı ödeyebildik. Günde 1 öğün yemek yiyebiliyoruz. Buna da şükür diyoruz’’ dediler.

Antalya’nın turizm bölgesi olduğu için şu an işsiz sayısının çok fazla olduğunu söyleyen Antalyalılar, geçimlerini tanıdıklarının yardımlarıyla sağladıklarını ifade ediyorlar. Şu an Antalya’nın yüzde 80’inin işsiz olduğuna vurgulayan Antalyalılar yaşadıkları zorlukları Antalya 3T’ye anlattılar.

Antalya’da herkes perişan halde olduğunu ifade eden Antalyalılar şöyle konuştular: ‘’İkinci dalga için bir planımız yok. Kısa Çalışma Ödeneği alıyoruz ama geçimimizi sağlamıyor. Bir şekilde geçinmeye çalışıyoruz. İşten çıkarılırsak eşya satacağız. 4 ayda çocuklarımızın tabletini vs. satarak kiramızı ödeyebildik. Günde 1 öğün yemek yiyoruz. Buna da şükür diyoruz. Devlete saygısızlık yapmıyoruz. Antalya’da sezon bitince işten çıkartılabiliriz. O zamanda ne bulsak yapacağız. 5 aylık kiramız bekliyor. Diğer faturalarımız 3’e katlandı. Kiracılar için evden çıkartma olayının kalkması lazım. 4-5 aylık kiramız birikti, nasıl ödeyeceğiz bunu inanınız bilmiyoruz.’’

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER