Antalya OBS'de 2019 eğitimleri başladı

Antalya Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğünün 2019 yılı eğitim programları, düzenlenen tanıtım toplantısıyla başlatıldı. Yılın Eğitim İnsanı Ödülü eğitimci Vahap Yılmaz’a verildi.

Antalya OBS'de 2019 eğitimleri başladı
banner24

ANTALYA (İHA) - Antalya OSB Müdürlüğünün, bölgede üretim yapan firmalarda çalışan personeller için hazırladığı 2019 yılı eğitim programları, OSB Atatürk Konferans Salonu'nda yoğun bir katılımlı bir toplantı ile tanıtıldı. Toplantıda, mesleki, kişisel ve kurumsal gelişim eğitimlerinden oluşan eğitim programı hakkında bölge sanayicileri bilgilendirildi. Toplantıya, Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İsmail Yüksek, OSB Yönetim Kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Tanıtım toplantısında ''Yılın Eğitim İnsanı Ödülü'', 2018 yılındaki eğitim programlarına aktif katılım sağlayan firma ve personelleri ile eğitmenlere teşekkür plaketi verildi.

“8 dönemde verilen sertifika sayısı 7 bine ulaştı” 
Toplantıda konuşan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, OSB’nin Türkiye’de kendi konusunda bu eğitim programlarıyla bir ilki gerçekleştirdiğini ve ulusal anlamda hizmet sunmaya hazır bir marka değeri oluşturduğunu söyledi. ''Sanayiciler için rakamların önemli olduğuna'' dikkat çeken Bahar, 2018 yılındaki eğitim programlarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“46 eğitim sunumu gerçekleştirdik. 43 eğitmen, 26 eğitim danışmanlık firmasının tedarikçiliği ile gerçekleşen bu eğitimlerimizde 107 kuruluşumuzdan 684 kişi katılmış, bin 514 sertifika verilmiştir. 8 dönem yapmış olduğumuz eğitimlerde vermiş olduğumuz sertifika da yaklaşık 7 binlere ulaşmıştır. Bu eğitimlerimiz sayesinde 8 dönem sonrasında hizmet içi eğitim tasarrufumuz 3 milyon Türk Lirası gibi önemli bir rakam olarak sanayicimize kazandırılmıştır. Ancak asıl önemli olan eğitimlerimizin ve niteliğinin verimliliğe olan katkısıdır. İşçi sirkülasyonunda ölçülmüş yüzde 17 gibi geriletmeyi başardığımız çalışan giriş çıkış mücadelemizde verimliliğe olan katkımız, bizim için en önemli katkı ve faydanın ölçülmesidir.”

Meslek lisesi müjdesi 
“Antalya bizim için şehirden öte bir ülkedir. Denizinden kumuna, güneşinden tarımına, eğitimle bilimle, akılcı sanayisiyle havza mantığını getirme mantığında katkı sağlamaya büyük gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren 4 yıllık çabamız sonucu bünyemize dahil olacak meslek lisemizle hep beraber yürüyeceğiz.”

Uysal: Bilgisayarı çocuğumuza soruyoruz 
Tanıtım toplantısında Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da bir konuşma yaptı ve eğitimin önemini vurguladı. Uysal, “Bugün ortaokul birinci sınıftaki çocuğun teknoloji merakını yönetemez durumdayız. Hem eğitim kurumundan daha çok fazla teknoloji biliyor hem ailesinden. Bilgisayarda takıldığımız her şeyi çocuklarımıza soruyoruz” diyerek, yetişkin bireylerin teknolojiyle ve bilgi üretiminde kendisini iyileştirmesi gerektiğini söyledi.

Yılın eğitim insanı Vahap Yılmaz 
Konuşmaların ardından yılın eğitim insanı ödülü, Başkan Uysal ve Ali Bahar tarafından  eğitimci Vahap Yılmaz’a verildi. Lansmanda ayrıca, 2018 yılında gerçekleşen eğitimlere aktif katılım sağlayan firma ve personelleri ile eğitmenlere teşekkür plaketi verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20