Özel okullarda korona salgını iddiası

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) verilerine göre Türkiye genelinde 170 civarında okulda virüsle karşılaşılırken rakamlara yansımayan özel okullarda da durum pek farklı değil. TED Ankara Koleji yönetimi, velileri okul personeline bulaşan virüs konusunda bilgilendirdi. Buna göre 12 Eylül 2020 itibariyle 12’si öğretmen olmak üzere 21 personel “Covid-19 Pozitif”.

Özel okullarda korona salgını iddiası

www.maksategitim.com sitesinin haberine göre devlet okullarında Covid-19 salgınının önünün alınamadığı, özel okulların da salgından fazlasıyla etkilendiği öne sürüldü. Habere göre TED Ankara Koleji yönetimi, velileri okul personeline bulaşan virüs konusunda bilgilendirdi. Buna göre 12 Eylül 2020 itibariyle 12’si öğretmen olmak üzere 21 personel “Covid-19 Pozitif”. 12 öğretmenin ve 9 personelin virüs taşıdığı görmezden gelinerek, öğretmenlerin evden değil okula gelerek online eğitime katılmalarının istenmesi velilerin kaygılanmasına neden oldu. 
Ana sınıflarının da açılması nedeniyle az sayıda da olsa çok küçük yaşta öğrenci, Covid-19 bulaşması riskiyle karşı karşıya olduğu iddia edildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21