Öğrenciler 40 dakika teneffüsü sevdi

"40 Dakika Teneffüs, 40 Dakika Ders Projesi", Antalya’da bazı okullarda uygulanmaya başlandı. Uzun teneffüslerde, öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak bocce, karate, badminton gibi etkinlikler düzenleniyor   

Öğrenciler 40 dakika teneffüsü sevdi
banner24

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) ''40 Dakika Ders, 40 Dakika Teneffüs Projesi'', Antalya'da 14 ilk ve ortaokulda pilot olarak uygulanmaya başlandı. 40 dakikalık teneffüslerde resim, badminton, müzik, halkoyunları, kick boks, futbol, judo, işaret dili, satranç, masa tenisi, beştaş, yedi kiremit, bocce gibi faaliyetler düzenleniyor. Teneffüsün ardından derse giren öğrenciler, 40 dakika da ders işlemeye devam ediyor. Teneffüslerin 40 dakikaya uzamasından dolayı önceden 08.30-14.30 olan okul saatleri, 08.20-16.00'ya çıktı. 
Projenin pilot okullarından birisi olan Aksu ilçesinde Cihadiye İlkokulu ve Ortaokulunda ise öğrencilerin okul ve sosyal hayatında etkili olacak etkinlikler düzenleniyor. Dersten büyük bir heyecanla çıkan çocuklar, hemen bahçeye koşarak etkinliklerin düzenlendiği alana doğru yöneliyor. 
Okul Müdürü Soner Yılmaz, 40 dakika teneffüsün bilinen bir durum olmadığını söyledi. Teneffüs boyunca öğrencilerin öğretmenlerin gözetiminde çeşitli faaliyetler yaptığını ifade eden Yılmaz, "Karate, badminton, görsel sanatlar, müzik, bocce, drama, tiyatro, desen çalışmaları gibi farklı etkinliklerimiz var. Öğrencilerimiz ilgi ve yeteneklerine göre etkinliklere katılıyorlar" dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER