Liseliler Portekiz ve Yunanistan yolcusu

Eğirdir Nafiz Yürekli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden (MTAL) toplam 20 öğrenci staj için Portekiz ve Yunanistan'a gidecek.

 Liseliler Portekiz ve Yunanistan yolcusu
banner24

ISPARTA (İHA) - Isparta Eğirdir Nafiz Yürekli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri, okul stajlarını Portekiz ve Yunanistan'da yapacak. Okul Müdürü ve Proje Koordinatörü Meral Tepe, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimiz yurt dışında stajlarını yapacaklar” dedi. Okul Müdürü ve Proje Koordinatörü Meral Tepe, 43 bin 372 avro bütçeli proje ve öğrencilerin stajı konusunda şu bilgileri verdi:

“Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında 2018 yılı Teklif Çağrı döneminde Okulumuzca sunduğumuz ‘Deniz Mahsulleri Avrupa Stajı’ başlıklı projemiz kabul edildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimiz yurt dışında stajlarını yapacaklar. Bu kapsamda 20 Nisan - 4 Mayıs 2019 tarihleri arasında 10 öğrencimiz 2 öğretmen eşliğinde Portekiz-Brag'ta, 12 - 25 Mayıs 2019 tarihleri arasında da yine 10 öğrencimiz 2 öğretmen eşliğinde Yunanistan'ın Girit Adası'nda staj yapma imkanı bulacaklar” dedi. 
Tepe açıklamalarının devamında, “Öğrencilerin staj süresince deniz mahsullerinin hazırlanması, sunulması ile ilgili eğitim alacaklar. Ayrıca Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan Euro Pass sertifikasına sahip olacaklar" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20