Isparta'da bağımlılıkla mücadeleye yeni hız

Isparta Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubesi personeli, Gençlik Merkezi’nde eğitmen ve velilere madde bağımlılığı hakkında bilgi verdi, bağımlılığın nasıl fark edileceğini anlattı

Isparta'da bağımlılıkla mücadeleye yeni hız
banner24

ISPARTA (İHA) - Isparta İl Emniyet Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bağımlılığa karşı mücadelede işbirli yaptı. Bu işbirliği çerçevesinde Gençlik Merkezi eğitmenleri ile velilere uyuşturucu madde ve madde bağımlılığının farkındalığı konusunda eğitim verildi. Isparta Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli tarafından verilen eğitimle gençlerin, veliler ve eğitmenleri vasıtasıyla madde bağımlılığından uzaklaştırılması ve farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. 
Eğitim hakkında bilgi veren Isparta Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Yolcu "Amacımız, çocuklarımızın uyuşturucu madde ve madde bağımlılığı konularından uzak tutulması" dedi ve sözlerine şöyle devam etti:.  

"Amacımız, çocuklarımızı korumak" 

"Uyuşturucu madde ve madde bağımlılığıyla ilgili Emniyet Müdürlüğümüz tarafından Gençlik Merkezimizde bir bilgilendirme etkinliği düzenlendi. Burada velilerimiz ve eğitmenlerimiz yer alıyor. Burada verilen eğitimlerin gençlerimizle paylaşılması da amaçlanmaktadır. Amacımız, çocuklarımızın uyuşturucu madde ve madde bağımlılığı konularından uzak tutulması. 
Gençlik Merkezi’ndeki etkinliklere katılan üye gençlere de madde bağımlılığı konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Buradaki eğitmenlerimizin bu bilgilendirmeye katılmalarındaki amaç da, burada verdiğimiz bağlama, gitar, resim, ebru, fotoğrafçılık, kod adı 2023 ve bilgisayar eğitimlerimize katılan öğrencilerimizin de bilgilendirilmesi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20