Doping teknoloji tırı yollara çıkıyor

Türkiye’nin yeni nesil online eğitim platformu olarak öne çıkan Doping Hafıza; Türkiye’de önemli bir ilke imza atarak 10 Ekim’de Türkiye genelinde yola çıkacakTeknoloji Tırı ile Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklara bilim ve teknoloji aşılayacak.

Doping teknoloji tırı yollara çıkıyor

Daima en çağdaş öğrenme ve öğretim yaklaşımlarını uygulayarak ilerleyen Doping Hafıza, inovatif bir öğrenme kültürü inşa ediyor. Eğitim sektöründe 10 yılı geride bırakan, akademik ve teknolojik anlamda inovatif Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veren Doping Hafıza, Türkiye’de ilk kez kullanılan yapay zekâ destekli akıllı test paneli, akıl haritaları, infografikler, rehberlik videoları, velilere özel hazırlanan Gelişim Bilgilendirme Sistemi, soruları videolu çözen Çözücü uygulaması, Şimdi Anladım, Reflekslerle Matematik, Serüvenlerle Fen Bilimleri ve Tarih Yolculuğu gibi oyun formatında geliştirilen inovatif eğitim ve konsept derslerle hem yüzbinlerce öğrencinin hem yanında oldu hem de bu öğrencilerin hayallerine kavuşmalarına aracılık etti.

“Doping Teknoloji Tırı projemizi hayata geçirdik”

Doping Hafıza, global ekosistemde bilinen, teknoloji üreten, çağdaş eğitim ve öğretim teknolojileri ile insanların hayatlarına değer katan dijital bir teknoloji şirketi olma vizyonuna yatırım yaparak ilerliyor. Doping Hafıza CEO’su Semih Hakyemez; “Bu misyondan yola çıkarak Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklarımıza ulaşabilmek ve yarının gençlerine bilimsel ve teknolojik ufuklar açmak amacıyla Doping Teknoloji Tırı projemizi hayata geçirdik. Değerli önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert dahi yoktur’ sözünden aldığımız ilham ile ülkemizdeki her çocuğun ve her bireyin ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğu gerçeği ile yol alıyoruz.Çocuklarımızın kendi potansiyellerini keşfetmeleri ve hayal etmeyi hiçbir zaman bırakmamaları amacıyla yola çıkanDoping Teknoloji Tırı; memleketin her çocuğuna ulaşmayı hedefliyor. Bu yolculuk bir hayalle başladı... Çocukların dünyalarına dokunmayı, ufuklarını genişletmeyi, haberdar bile olmadıkları, belki o gün, o tırda olmasalar hiç göremeyecekleri bilim ve teknoloji gelişimini onlara sunmayı hayal ettik. Şimdi ise bu hayali gerçeğe dönüştürüyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir çocuk, her şeyi değiştirebilir. Teknoloji Tırı’nda bu deneyimi yaşayan çocukların; yarının en değerli bilim insanları, araştırmacıları, mühendisleri ya da doktorları arasında yer alacağına inancımız tam” yorumunda bulundu.

2020 sonuna kadar Türkiye genelinde 60 binin üzerinde çocuğun hayatına dokunulacak

Erken yaşta tecrübe edilen teknolojik ve bilimsel deneyimlerin, çocuklar üzerinde domino etkisi yaratacağının bilincinde olduklarının altını çizen Hakyemez, “Bu çerçevede çocukların hayal güçlerini beslemek ve onların teknolojik, bilimsel ve sanatsal ufuklarına katkı sağlayabilmek iç güdüsüyle Doping Teknoloji Tırı projesine Mart 2021’de start verdik. Bu süreçte Ömer Karakuş Tasarım ve Uygulama Ofisi ile omuz omuza çalıştık. Doping Teknoloji Tırı, Türkiye’nin dört bir yanına ulaşma hedefiyle, 10 Ekim’de yola çıkıyor. İlkokul sekizinci sınıfa kadar olan tüm öğrencilere ulaşmayı arzu ediyoruz. Adıyaman Gerger’den başlayarak Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerindeki köy okullarımızı ziyaret edeceğiz. Güzergâhımızı ise teknoloji ve bilime ulaşması en güç olan köy ve ilçelerimiz oluşturuyor. Adıyaman’dan sonra Malatya, Elazığ, Bingöl ve Muş istikametinde ilerleyerek çocuklarımızı tırımızla buluşturacağız. Uzun soluklu bu yolculuk kapsamında, 2021 sonuna kadar 15 binin üzerinde çocuğa ulaşmayı, 2022 sonunda ise 60 binin üzerinde çocuğun hayatına dokunmuş olmayı hedefliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21