Bucak'ta 'bilim' var!

Bucak'ta öğretmenlerin hazırladığı ve TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri destekleme programına kabul edilen Bucak Bilim Festivali'nin açılış kurdelesi büyük heyecanla kesildi.

Bucak'ta 'bilim' var!
banner24

BURDUR (İHA) - Burdur'n Bucak ilçesinde, Bucak Emin Gülmez Ortaokulu öğretmenlerinden Alper Kansu, Ömer Abalı, Esma Yitik, Emine Evrim Arlı Konu tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliklerine kabul edilerek desteklenen Bucak Bilim Festivali başladı. Festivalin açılışına Bucak İlçe Kaymakamı ve Bucak Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Prof Dr. İsmail Hakkı Aydın, daire müdürleri, oda başkanları, Bucak ilkokul, ortaokul, lise öğretmenleri ile üniversitelerin öğretim görevlilileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 “Bilim bizleri daha ileriye taşıyacak”

İlçe Kaymakamı ve Bucak Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, “Bilim bizleri daha ileriye taşıyacak. Bu dünyada sağlıklı mutlu, huzurlu ve daha kaliteli bir yaşam sürdürebilmek için bilimin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, öğreniyoruz. Katılan tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okul müdürlerimize, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. 
Beyin Cerrahı Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın da Bucak için festivallerin büyük bir nimet olduğunu belirterek, şunları söyledi: ''Genç arkadaşlarımıza öğrenci arkadaşlarımıza ışık yakmak açısından çok önemli bir adımdır. TÜBİTAK’ın temel amacı da gelişmek ve değişmektir. Kaymakam beyin örnek olduğu bu çalışmalar kainatı aydınlatmaya yetecektir. Yapılan bu çalışmaları kalpten tebrik ediyorum. Özellikle matematikle ilgili olan çalışma alanlarının çoğunluğu çok çok önemlidir. Matematik bütün bilimlerin temelidir. Aynı zamanda insanların farklı bakış açıları kazanmasına sebep olacaktır. Bu çalışmalar yeni buluşlara da adım atacaktır.” 
Bucak Bilim Festivali Fuar alanında, öğrencilerin yaptığı bilimsel çalışmalar, fizik alanında yapılan projeler, matematik dalında eğitimler, teknolojik çalımalar, robotik kodlama çalışmaları, 3 boyutlu çizimler, uzay bilimleri, görsel ve sanatsal çalışmalar yer aldı. 

     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20