Bakan Selçuk: Okullara dönmemiz lazım

"Bir bakan olarak değil, bir 'öğretmen' olarak yazıyorum" diyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan çağrı: 'Okulları birlikte açacağız' derken samimiyiz, sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum."

Bakan Selçuk: Okullara dönmemiz lazım

Milli Eğitim Bakanlığı, okulları 21 Eylül’da açarak, yüz yüze eğitimi başlatmayı planlıyor. Ancak son haftalarda korona virüsü salgınında görülen hızlı artış nedeniyle, yüz yüze eğitim yeniden riske girdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu sabah Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, okulların açılabilmesi için herkesi salgına karşı önlemlere titizlikle uyma çağrısı yaptı.

Bakan Selçuk, paylaşımları şöyle:

-Bir Bakan olarak değil, bir “öğretmen” olarak yazıyorum, lütfen okuyun. Hem de yanınıza gelmişim de gözünüzün içine bakarak konuşuyormuşum gibi okuyun.

-Eğitim; çocuğun iç çekişini, kahkahasını, “Öretmenim!” deyişini duyarak, saçını okşayarak, omzuna dokunarak, kaş göz işaretiyle çaktırmadan uyararak, birlikte eğlenerek ve teneffüste üşümesin diye montunun önünü kapatarak yapılır. Uzaktan eğitimde bunlar yok, olmayacak da…

-Uzaktan eğitime biz her detayıyla hazırırız ve en iyisini yapacağız ama sınıf ortamının, okul ikliminin ruhunu ekranlara üfleyemeyiz. Ne yapsak eksik kalır. Bu yüzden bizim eğitim öğretimi layıkıyla devam ettirebilmek için okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım.

-Yüz yüze eğitime 21 Eylül’de başlayabilmemiz sizin elinizde. Gece gündüz çalışıyoruz. Teneffüste oynanacak temassız oyunlar bile hazır. Detaylara bu kadar titizlikle hazırlandığımız bu süreçte hâlâ maskesiz ve mesafeyi hiçe sayan insanlar görmek bizleri derinden üzüyor.

-“Okulları birlikte açacağız” derken samimiyiz, sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20