ALKÜ, Türkiye 87’incisi oldu!

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), öğretim elemanı başına düşen yayın sıralamasında 124 devlet ü niversitesi arasında 87’inci, 2015-2018 tarihleri arasında kurulan 21 devlet üniversitesi arasında da 3’üncü oldu.

ALKÜ, Türkiye 87’incisi oldu!
banner24

ANTALYA (İHA) - Web Of Science tarafından yapılan araştırmaya göre; Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), devlet üniversiteleri genel sıralamasında öğretim elemanı başına düşen yayın sıralamasında 124 üniversite arasında 87’inci sıraya yükselirken, 2015-2018 tarihleri arasında kurulan 21 devlet üniversitesi arasında da 3’üncü oldu. Araştırmada, yayın sayılarında Web Of Science kayıtları esas alınırken, öğretim elemanı sayılarında ise Yükseköğretim Bilgi Yönetim Sistemi kayıtları dikkate alındı. Bunun yanı sıra, daha önce yapılan çalışmalara ek olarak bu sene göstergeleri, öğretim üyesi başına düşen makale sayısı (Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi) ve toplam öğretim elemanı başına düşen makale sayısı olmak üzere iki farklı kategoride hazırlandı. 

“Daha üst sıraları zorlayacağız” 
Göreve başladıklarından itibaren Alanya’ya yakışır, Türkiye ve dünya üniversiteleriyle yarışan bir üniversite kurmak için yola çıktıklarını ifade eden ALKÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, “3,5 yıl boyunca birçok başarıya imza attıklarını'' söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Bu gurur Alanya’mızın gururu ve hepimizin başarısıdır” dedi. Rektör Pınarbaşı, “Temelleri sağlam, kaliteli bir üniversite kuracağımızı zaman zaman dile getirdik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı planladık. Yaptığımız planlar ve yapılan araştırmalar bizlerin ne kadar doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. Bu başarı da bu planlamalar doğrultusunda bizlerin ve personelimizin gayretleriyle elde edilmiş bir başarıdır. Görevimiz boyunca elimizden gelen her şeyi Alanya’mız için yapmaya devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21