‘Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alınmalıdır’

Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar’ın ‘hakaret’ ve ‘sinkaflı’ sözlerden dolayı adli cezaya çarptırıldığını söyledi.

‘Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alınmalıdır’
banner24

Eğitim Sen Antalya Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada; bir önceki dönem Eğitim Sen Şube Başkanı olan Abdulkadir Öztürk’e o dönem Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Yakup Hoplar’ın makamında hakaret ve küfür ettiği hatırlatılarak, mahkeme tarafından suçu sabit görüldüğü ve ceza aldığı hatırlatıldı.

Yapılan açıklamada şöyle dendi:

Değerli Basın Emekçileri; Eğitim Sen olarak eğitim emekçilerinin eğitim süreçlerinde yaşadığı sorunları öncelikle ilgili kurumlarla çözme yoluna gitmekteyiz. Bu bağlamda 03.05.2019 tarihinde önceki şube başkanımız Abdulkadir Öztürk, yürütme kurulu üyemiz Hasan Taşkın ve avukatımız Nusret Gürgöz Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar’ı makamında ziyaret etmişlerdi. Ziyaret sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar önceki şube başkanımız Abdulkadir Öztürk’e hakaret ve küfür etmişti. Sendikamızın suç duyurusu üzerine Yakup Hoplar hakkında dava açıldı.  Antalya 31. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen dava 15.02.2021 tarihinde sonuçlandı. Mahkeme Yakup Hoplar’ın suçunu sabit görerek, işlediği bu suçtan dolayı ceza verdi.

‘Görevden alınmalıdır’

Şu anda Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Yakup Hoplar derhal görevden alınmalıdır. Aldığı cezanın ne olduğuna bakmaksızın, cezayı aldığı fiil eğitim süreçlerinde yöneticilik yapmamasını gerektiren bir fiildir. Bizler öğretmen olarak öğrencilerimize iletişimi, değerlerimizi öğretmeye çalışırken ilçe milli eğitim müdürlüğü makamını işgal eden birisinin makamında bir sendika başkanına sinkaflı küfür etmesi geçiştirilecek bir gelişme değildir.  Görüş ve düşüncelerini iletmek için makamına gelen kişilere küfretmesi ve bu fiilden dolayı adli cezaya çarptırılmış olması bu görevden alınması için yeterli değil midir? Buradan ilgili kurumlara sesleniyoruz. Şu anda Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Yakup Hoplar eğitim biliminin reddettiği, toplum vicdanının reddettiği bir suç işlemiş ve hukuk gerekli cezayı kendisine vermiştir. Bu nedenle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunması sakıncalıdır. Görevden alınmalıdır.‘’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20