'3 bin 358 ders çekimi yaptık'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim yılı hazırlıklarına ilişkin açıklama yapıyor. 3 bin 358 ders çekimi yapılığını söyleyen Bakan Selçuk, televizyon dışında canlı platformlar kurulduğunu söyledi. Bakan Selçuk öğrencilere uyum konusunda paketler hazırlandığını aktardı.

'3 bin 358 ders çekimi yaptık'

Bakan Selçuk, "Yapay zekâ temelli bir eğitim içeriği olması bakımından öğrencinin ilgi ve seviyesini ölçen, öğrencinin çalışma hızına göre bölümlerini değiştiren bir zekâ; veya bir öğrencinin bilemediği sorunun hangi konudan kaynaklandığını bulan, ekrana tekrar etmesi gereken konuyu ekrana getiren bir sistem. 1 milyon öğrenci varsa bir milyon ayrı sınav yapabilen bir sistem" diye konuştu.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bir araştırma yaptık uzaktan eğitimin süreciyle ilgili. Neyi çok iyi yaptık nerede eksiğimiz var bunu gördük. Bu eksiklikler saece Türkiye için söz konusu değil. Bütün dünya için canlı sınıf meselesi yepyeni bir durum. Canlı sınıfla ilgili imkanlarımızı başlangıca göre asgari 10-12 kat artırıyoruz. Bu da bizi çok mutlu ediyor."

"Öğretenler odası diye bir kuşak hazırladık. Öğretmen hangi konuda böyle bir dönemde ihtiyaç hissedebilir bunun araştırmasını yaptık. Öğretmen odalarına uzmanları davet ettik."

"Canlı derslerin kapasitesini mart ayına oranla 10 kat artırdık."

"İlkokul öğrencilerine çalışma kitapları dağıtılacak."

"Yüz yüze eğitimin çok daha işlevsel odluğunu biliyoruz. Ama şuanda mümkün değilse uzaktan eğitimin hakkını vermemiz gerekiyor. Tüm velilerin uzaktan eğitime sahip çıkması gerekiyor."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER